mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Nowy SUV Bentleya na video

Nowy SUV Bentleya na video

Brytyjska marka udostępniła krótki film promocyjny, na którym widać pierwsze rysy nowego modelu klasy sportowo-rekreacyjnej. Debiut SUVa z logo Bentleya przewidziano na 2016 rok.

Nowy SUV Bentleya na video
Jak podkreśla producent model przedstawiony w filmie to już niemal końcowy projekt pod względem stylizacyjnym. Na pierwszy rzut oka widać, że nowa wersja sporo różni się od konceptu EXP 9 F, który został zaprezentowany cztery lata temu w Genewie. Karoseria nowego SUVa będzie: "mocno wyrzeźbiona i nowoczesna zarazem... wzbogacona wykwintnymi i drobiazgowymi detalami, z których słynie Bentley" - można przeczytać w komunikacie prasowym Brytyjczyków.

Za projekt odpowiada nowy główny projektant Luc Donckerwolke, który największe zmiany wprowadził w obrębie przedniej części nadwozia. Wyzwanie stanowiły też osiągi nowego SUVa. Według założeń producenta ten model Bentleya ma rozwijać moc ponad 320 km/h. Stąd Donckerwolke musiał nieco obniżyć linię dachu, wygładzić tył i przywiązać sporo uwagi do kwestii aerodynamicznych podwozia. Oznacza to, że Bentley już podjął decyzję co do charakteru SUVa, która głównie ma jeździć po słonecznych bulwarach, a nie w terenie.

SUV Bentleya trafi do produkcji w 2016 roku, a w jego ofercie poza silnikami konwencjonalnymi znajdzie się także wersja plug-in hybrid. Ta jednak będzie dostępna dla klientów rok później.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Bentley
Tematy w artykule: Bentley SUV film Bentley EXP 9 F Concept

Podobne wiadomości:

Bentley Continental GT w nowym wydaniu

Bentley Continental GT w nowym wydaniu

Samochody luksusowe 2017-08-30

Bentley Continental - ostatnia seria na pożegnanie

Bentley Continental - ostatnia seria na...

Samochody luksusowe 2017-07-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Już od kilku miesięcy było wiadomo, że marka Cupra w końcu zostanie wydzielona od Seata. Iberyjski producent ogłosił oficjalną zmianę. Na rynku pojawi się nowa submarka z osobnym emblematem.