mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Nowy model nadzieją Infiniti

Nowy model nadzieją Infiniti

W ciągu czterech najbliższych lat japońska marka należąca do koncernu Nissan wprowadzi na rynek nowy model. Infiniti pokłada nadzieję w nadchodzącym modelu licząc na zainteresowanie zwłaszcza ludzi młodych.

Nowy model nadzieją Infiniti
Ludzie, którzy pociągają za sznurki w Infiniti twierdzą, że nowy model, który będzie pierwszym autem tego producenta w segmencie kompaktów premium, będzie różnił się całkowicie od tego, co jest dostępne na rynku, nie tylko od mniejszych wersji konserwatywnych luksusowych aut.

Dyrektor Marketingu w Infiniti na Europę, Jean-Pierre Diernaz uważa, że japoński nowy model będzie łączył osiągi oraz styl, czego nie mają, jak twierdzi, niemieccy konkurenci. "Rynek luksusowych aut w Europie jest zdominowany przez niemieckich graczy, jednak nowe pokolenie odbiorców nie koniecznie będzie zainteresowane marką tatusia", takie stanowisko przedstawił Diernaz.

Nowy model ma być pierwszym autem marki, który będzie powstawał w Europie. Infiniti dogadała się z firmą Magna Steyr i planuje budowę od 50 tys. do 60 tys. egzemplarzy rocznie w fabryce w Grazie. Co ciekawe model ma powstawać na platformie MFA zapożyczonej od Mercedesa.

To odważne podejście, zwłaszcza, że nowy model będzie musiał powalczyć z takimi modelami jak Audi A3, BMW Serii 1 czy nowy, świetnie prezentujący się Mercedes A Klasy. Zatem w czym upatrywać pewność siebie Infiniti? W koncepcyjnym modelu Etherea, który można było podziwiać w zeszłym roku Genewie. Jeśli produkcyjna wersja kompaktu będzie zbliżona do Etherea'y to Infiniti może liczyć na sukces. Czy duży, to już okaże się jak nowy model będzie prezentował się w porównaniu do Mercedesa A Klasy, zwłaszcza, że oba modele będą bazowały na tej samej platformie.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A3
Audi A3
Cena podstawowa już od: 108 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. sedan-4dr.
BMW Seria 1
BMW Seria 1
Cena podstawowa już od: 111 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr.
Mercedes Klasa A
Mercedes Klasa A
Cena podstawowa już od: 91 600 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Infiniti Q60 - znamy cenę japońskiego coupe

Infiniti Q60 - znamy cenę japońskiego coupe

Samochody luksusowe 2016-09-05

Nowy Mercedes Klasy A - pierwsze zdjęcia wnętrza

Nowy Mercedes Klasy A - pierwsze zdjęcia...

Aktualności 2017-11-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.