mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Nowy najszybszy samochód świata

Nowy najszybszy samochód świata

Do tego tytułu pretenduje pojazd, który został zaprezentowany podczas londyńskiego show MPH09. Firma Keating i jej supersamochód TKR zamierzają pobić rekord na najszybszy samochód na świecie.

Nowy najszybszy samochód świata
Producent póki co nie chciał ujawniać zbyt wielu szczegółów dotyczących samochodu. TKR jest zasilany jednostką o pojemności siedmiu litrów. Generuje ona moc przynajmniej 1.800 koni mechanicznych. Prawdopodobnie za bazę do budowania jednostki posłużył silnik LS7 z Corvette.

Podczas pierwszych prób na wysuszonym jeziorze Salt Lake Flats w Kalifornii TKR osiągnął prędkość 418km/h. Był to wynik lepszy o prawie 5km/h od SCC Ultimate Aero i o 11km/h w stosunku do Bugatti Veyron. Jeżeli podczas kolejnej, rejestrowanej próby samochód osiągnie tą samą prędkość, trafi do księgi rekordów Guinessa.

Podobne wiadomości:

Oszczędny Volkswagen Golf TDI bije Rekord Guinnessa

Oszczędny Volkswagen Golf TDI bije Rekord...

Aktualności 2015-07-09

Rekord Guinessa Hondy Civic w zużyciu paliwa

Rekord Guinessa Hondy Civic w zużyciu paliwa

Aktualności 2015-07-07

Komentuj:

~mhm 2009-11-11

nie ma startu do veyrona, bo jeździ tylko do przodu i tylko przez kierowców którym życie nie jest miłe. producenci-idioci

~XXIV 2009-11-11

A kto to będzie umiał poprowadzić takie dobre auto ? Życzę pomyślnej jazdy !

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpieczny samochód służbowy
Bezpieczny samochód służbowy
Organizacja WHO szacuje, że 30 proc. wypadków drogowych ma związek z pracą. Europejskie statystyki pokazują, że w transporcie ginie najwięcej pracowników. Dlatego firmy muszą mocniej angażować się w poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Odgadnij model Odgadnij model