mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Ostatni Veyron bardzo drogi. Następca już jest

Ostatni Veyron bardzo drogi. Następca już jest

W Genewie Bugatti zaprezentowało finalny egzemplarz Veyrona - La Finale. Udało nam się porozmawiać z jednym z pracowników francuskiej marki, który dostarczył ciekawych informacji.

Ostatni Veyron bardzo drogi. Następca już jest
Na stoisku Bugatti podziwialiśmy również egzemplarz 001, który jako pierwszy opuścił mury fabryki. Auto z kodem 450 zostało zbudowane na bazie wersji Grand Sport Vitesse i posiada 8-litorwy motor W12, który dzięki wsparciu czterech turbosprężarek dostarcza moc 1200 KM oraz moment obrotowy równy 1500 Nm. Prędkość maksymalna to 410 km/h, zaś sprint do setki wynosi 2,6 sekundy.

Bugatti stworzyło tylko 450 sztuk i ani egzemplarza więcej. Ekskluzywność produktu? Nie tak do końca. Nasz informator z Bugatti zdradził dość ciekawe fakty. Otóż pamiętajmy, ze z każdym egzemplarzem Bugatti rozwiało Veyrona tworząc kolejne wersję auta. Problem w tym, co zdradził nam pracownik Bugatti, ze firma nie jest w stanie Veyronem rywalizować z Koenigseggiem. Firma nie ma już takiej technologii pozwalającej na pokonanie szwedzkiego produktu.

Człowiek z otoczenia Bugatti przyznał, że zdają sobie sprawę z potencjału Koenigsegga, którego auto na "rolkach", na hamowni podobno osiągnęło prędkość 480 km/h! Od raz nasz rozmówca uśmiechnął się, gdyż Szwedzi nie mają gdzie tej prędkości sprawdzić. Wszystko dla tego, że nie dysponują odpowiednim torem, a ten ma koncern Wolfsburga. Teraz rozumiecie skąd uśmiech na twarzy osoby z Bugatti, z którą rozmawialiśmy?

Wczoraj na stoisku dowiedzieliśmy się jeszcze dwóch rzeczy. Otóż Veyron La Finale został sprzedany za kwotę 12 mln euro! I jego następca już jest, na razie tylko na papierze w postaci szkiców. Ma to być samochód jaki nigdy nie powstał. Umarł król, niech żyje król, tylko musimy poczekać aż przybędzie objąć tron.


Podobne wiadomości:

Bugatti rozważa czterodrzwiowy model

Bugatti rozważa czterodrzwiowy model

Samochody luksusowe 2016-03-07

Luksusowe spinki dla fanów Bugatti

Luksusowe spinki dla fanów Bugatti

Aktualności 2016-08-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka
Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka
Już niebawem katowicki oddział GDDKiA ogłosi ponowny przetarg na budowę drugiej jezdni drogi ekspresowej trasy S1 do lotniska Katowice. Pierwszy przetarg trwał dwa lata i został kilka dni temu unieważniony.