mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Ostatni Veyron sprzedany

Ostatni Veyron sprzedany

Co luksusowe powinno być limitowane. Z tego założenia wyszedł producent Bugatti Veyron właśnie ogłosił, że sprzedał ostatnią sztukę tego modelu.

Ostatni Veyron sprzedany

Szczęśliwy nabywca zapłacić musiał za tą przyjemność aż 1.700.000 dolarów. Anonimowy nabywca będzie mógł cieszyć się swoją maszyną dopiero jesienią.

Produkcja trwała 7 lat. W tym czasie wyprodukowano 300 sztuk Bugatti Veyron.  Mimo małej ilości dostępny był w wielu różnych wersjach specjalnych. Veyron szczyci się niesamowitymi osiągami. Potwór przyspiesza  od 0 do 100 km/h w 2,5 sekundy, do 200 km/h w 7,3 sekundy, a do 300 km/h w 16,7 sekundy oraz jedzie z prędkość maksymalną przekraczającą 400 km/h. Możliwe jest to dzięki  8-litrowemu silnikowi W16 z czterema turbosprężarkami produkującego 1001 KM i przenoszącego moc na wszystkie koła za pośrednictwem 7-biegowej przekładni dwusprzęgłowej.

Oczywistym jest, że wielu miłośników jest zawiedzionych, ale na pocieszenie został im nadal dostępny w sprzedaży Veyron Grand Sport. Ten dla odmiany jest droższy i kosztuje około 1 985 000 dolarów.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Bugatti Veyron Wszystko o Bugatti
Tematy w artykule: Bugatti Bugatti Veyron

Podobne wiadomości:

Cristiano Ronaldo i jego nowa zabawka - Bugatti Chiron

Cristiano Ronaldo i jego nowa zabawka -...

Samochody luksusowe 2017-10-02

Bugatti Chiron – prędkość maksymalna

Bugatti Chiron – prędkość maksymalna

Samochody luksusowe 2016-09-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Vision X - premiera w Genewie
Skoda Vision X - premiera w Genewie
Już w marcu startuje salon motoryzacyjny w Genewie. Podczas imprezy zadebiutuje koncepcyjna Skoda Vision X. To zapowiedź kolejnego SUV-a w gamie czeskiego producenta.