mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Ostatnie Gallardo opuściło taśmę produkcyjną

Ostatnie Gallardo opuściło taśmę produkcyjną

"Nadejszła wiekopomna chwila!" zwykł mawiać legendarny Pawlak i to samo mogą powiedzieć polscy fani marki Lamborghini. Oto z taśmy produkcyjnej w Sant'Agata zjechał ostatni egzemplarz Gallardo.

Ostatnie Gallardo opuściło taśmę produkcyjną
Ostatni egzemplarzem Gallardo to samochód w wersji LP 570-4 Spyder Performante w kolorze Czerwonym Rosso Mars. Samochód zakupił prywatny kolekcjoner. Licznik wyprodukowanych egzemplarzy Gallardo zatrzymał się na liczbie 14 022.

10 lat temu w 40. rocznicę narodzin Automobili Lamborghini S.p.A. na targach motoryzacyjnych w Genewie pokazano "baby Lambo", czyli model Gallardo (poprawna wymowa to "gajardo"). Od tamtego czasu pojawiło się kilkanaście wersji tego modelu, włącznie z wyjątkową Valentino Balboni, jedynym współczesnym Lambo z napędem tylko na oś tylną.Jubileuszowy, ostatni egzemplarz Gallardo w wersji LP 570-4 Performante jest o 65 kg lżejszy od zwykłego Spydera. Lekkie fotele wykonano z włókna węglowego i pokryto Alcantarą. Tuż za nimi znajduje się jednostka V10 o mocy 562 KM, która pozwala osiągnąć maksymalną prędkość 324 km/h.

Gallardo z liczbą 14 022 egzemplarzy jest najliczniejszym modelem jaki kiedykolwiek opuścił mury fabryki w Sant'Agata. To prawie połowa wszystkich wyprodukowanych modeli(30 tys.) Lamborghini od momentu utworzenia firmy w 1963 roku.

Włoski producent w pocie czoła pracuje nad następcą Gallardo, który zostanie zaprezentowany w przyszłym roku. Plotki głoszą, że auto otrzyma imię Cabera i ten sam silnik V10, który będzie w nowym modelu generował moc 600 KM. Czekamy z niecierpliwością.

Podobne wiadomości:

Lamborghini Huracan RWD Spyder - zrzuć dach!

Lamborghini Huracan RWD Spyder - zrzuć dach!

Samochody luksusowe 2016-11-16

Kolejni producenci wycofują się z salonu w Paryżu

Kolejni producenci wycofują się z salonu w...

Aktualności 2016-09-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Limuzyna Putina na sprzedaż
Limuzyna Putina na sprzedaż
Samochody należące do najsławniejszych osób na świecie często osiągają kosmiczne ceny. Pewien sprzedawca z Moskwy oferuje Mercedesa S600 Pullman Guard, którym przemieszczał się Władimir Putin. Czy znajdzie się chętny żeby zapłacić kilka razy więcej za taki samochód?