mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Ostatnie Gallardo opuściło taśmę produkcyjną

Ostatnie Gallardo opuściło taśmę produkcyjną

"Nadejszła wiekopomna chwila!" zwykł mawiać legendarny Pawlak i to samo mogą powiedzieć polscy fani marki Lamborghini. Oto z taśmy produkcyjnej w Sant'Agata zjechał ostatni egzemplarz Gallardo.

Ostatnie Gallardo opuściło taśmę produkcyjną
Ostatni egzemplarzem Gallardo to samochód w wersji LP 570-4 Spyder Performante w kolorze Czerwonym Rosso Mars. Samochód zakupił prywatny kolekcjoner. Licznik wyprodukowanych egzemplarzy Gallardo zatrzymał się na liczbie 14 022.

10 lat temu w 40. rocznicę narodzin Automobili Lamborghini S.p.A. na targach motoryzacyjnych w Genewie pokazano "baby Lambo", czyli model Gallardo (poprawna wymowa to "gajardo"). Od tamtego czasu pojawiło się kilkanaście wersji tego modelu, włącznie z wyjątkową Valentino Balboni, jedynym współczesnym Lambo z napędem tylko na oś tylną.



Jubileuszowy, ostatni egzemplarz Gallardo w wersji LP 570-4 Performante jest o 65 kg lżejszy od zwykłego Spydera. Lekkie fotele wykonano z włókna węglowego i pokryto Alcantarą. Tuż za nimi znajduje się jednostka V10 o mocy 562 KM, która pozwala osiągnąć maksymalną prędkość 324 km/h.

Gallardo z liczbą 14 022 egzemplarzy jest najliczniejszym modelem jaki kiedykolwiek opuścił mury fabryki w Sant'Agata. To prawie połowa wszystkich wyprodukowanych modeli(30 tys.) Lamborghini od momentu utworzenia firmy w 1963 roku.

Włoski producent w pocie czoła pracuje nad następcą Gallardo, który zostanie zaprezentowany w przyszłym roku. Plotki głoszą, że auto otrzyma imię Cabera i ten sam silnik V10, który będzie w nowym modelu generował moc 600 KM. Czekamy z niecierpliwością.

Podobne wiadomości:

Superauto od Audi i Lamborghini

Superauto od Audi i Lamborghini

Samochody luksusowe 2017-03-11

Elektryfikacja zaraża kolejne gałęzie koncernu z Wolfsburga. Teraz pojawiają się plotki o elektrycznych supersamochodach od Audi i Lamborghini. 

Lamborghini Terzo Millennio – pokaz technologii

Lamborghini Terzo Millennio – pokaz...

Aktualności 2017-11-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.