mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Ostre coupe z Ameryki

Ostre coupe z Ameryki

Cadillac CTS z dodatkową literką V objawił się w motoryzacyjnym świecie uzyskując w 2008 roku najlepszy czas na torze Nurburgring wśród sedanów. Amerykanin był szybszy o 13 sekund od stworzonego w Niemczech BMW M5. Teraz przyszła pora na wydanie dwudrzwiowe.

Ostre coupe z Ameryki

Cadillac CTS-V Coupe zadebiutuje już niebawem podczas targów motoryzacyjnych w Detroit. Jednak koncern General Motors na chwilę przed premierą odsłania kulisy małego i mocarnego Cadillaca.

Pod maską samochodu pracować będzie ośmiocylindrowy agregat dostarczający na tylną oś 556 koni mechanicznych. Jednostka o pojemności 6,2 litra jest wspomagana przez kompresor Eaton. W zależności od wybranej opcji napęd będzie przekazywany za pośrednictwem skrzyni manualnej lub automatycznej dwusprzęgłowej. Obie przekładnie są wyposażone w sześć przełożeń.

Za właściwości jezdne samochodu odpowiada układ hamulcowy przygotowany specjalnie przez firmę Brembo oraz zawieszenie Magnetic Ride Control, które potrafi dostosowywać swoją charakterystykę pracy w zależności od rodzaju nawierzchni. W zależności od potrzeb kierowcy dwa tryby pracy będą dostępne do wyboru: Tour oraz Sport.

 


Podobne wiadomości:

Bestia - nowy samochód Donalda Trumpa

Bestia - nowy samochód Donalda Trumpa

Aktualności 2017-01-20

Chevrolet Cruze - auto, którego w Europie brakuje

Chevrolet Cruze - auto, którego w Europie...

Premiery 2016-01-07

Komentuj:

~w 2010-02-19

mozna sie poprzecinac o te kanty

~OK 2010-01-07

OK. Tylko czemu to takie brzydkie?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris dostarczy autobusy do Stalowej Woli
Solaris dostarczy autobusy do Stalowej Woli
Solaris otrzymał zamówienie na nowe autobusy elektryczne i infrastrukturę do ich ładowania. Produkty z Bolechowa trafią do Stalowej Woli.