mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Oto nowa definicja supersamochodu

Oto nowa definicja supersamochodu

Amerykanie mają wielkie ambicje. Potwierdza to samochód o nazwie Dagger GT. Jeszcze nie powstał, a już wywołuje wielkie emocje. Powstanie tylko pięć egzemplarzy, z czego dwa znalazły już nabywców. Przy okazji zamierza ustanowić kilka rekordów.

Oto nowa definicja supersamochodu

Definicja supersamochodu będzie musiała zostać ponownie zweryfikowana, bowiem Dagger GT będzie oferował osiągi pozwalające zakwalifikować go jeszcze wyżej. Cele postawione przed samochodem są jasne. Będzie to nie tylko najszybszy samochód na świecie, ale także przyszły rekordzista na torze Nurburgring.

Pod jego maską pracować będzie jednostka firmy Transtar z podwójnym doładowaniem. Jej szczytowa moc została przewidziana na wartość 2 tysięcy koni mechanicznych, a maksymalny moment obrotowy ma osiągnąć 2.710Nm. Te ciężkie do wyobrażenia wartości przyjmie na swój karb sześciobiegowa skrzynia zaprojektowana przez TranStar/Mendeola.

Zapowiadane osiągi wydają się równie niesamowite jak dane techniczne. Auto będzie przyspieszać do setki w 1,5 sekundy, ćwierć mili pokona w 6,7 sekundy, a jego prędkość maksymalna to 483km/h.

Potencjalni klienci mogą wybierać pomiędzy trzema wersjami przygotowanymi do różnych celów: surowa wyścigówka, samochód sportowy dopuszczony do ruchu oraz luksusowy roadster. Pierwsze z niewielu egzemplarzy powstaną na początku 2012 roku. Koszt jednego to co najmniej 1,5 miliona złotych.

 

 


Podobne wiadomości:

W70 - supersamochód z Florydy

W70 - supersamochód z Florydy

Samochody luksusowe 2014-11-12

Ukraina przygotowuje supersamochód

Ukraina przygotowuje supersamochód

Samochody luksusowe 2014-12-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Już od kilku miesięcy było wiadomo, że marka Cupra w końcu zostanie wydzielona od Seata. Iberyjski producent ogłosił oficjalną zmianę. Na rynku pojawi się nowa submarka z osobnym emblematem.