mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Oto nowe Ferrari. I to bez dachu [video]

Oto nowe Ferrari. I to bez dachu [video]

Dokładnie na dwa tygodnie przed startem wystawy Frankfurt Motor Show poznaliśmy pierwsze szczegóły wraz z pierwszymi zdjęciami modelu Ferrari 458 Spider. To oczywiście odmiana 458 Italia z otwieranym dachem.

Oto nowe Ferrari. I to bez dachu [video]
Umieszczony centralnie silnik jest tym samym, który napędza wersję Italia. Jednostka V8 o pojemności 4,5 litra dysponuje mocą 570 koni mechanicznych i maksymalnym momentem 540 Nm. Napęd na koła tylnej osi trafia za pośrednictwem siedmiostopniowej, dwusprzęgłowej przekładni automatycznej, której zmiany przełożeń można dokonywać także za pomocą manetek przy kierownicy. Ferrari 458 Spider może rozpędzić się do prędkości 320 km/h, a pierwsza setka na prędkościomierzu zostanie osiągnięta po zaledwie 3,5 sekundy.

Ferrari z otwieranym dachem spalać będzie średnio 11,8 l paliwa na 100 km, co oznacza emisję CO2 na poziomie 275 g/km.

Ciekawostką jest, że sztywny, aluminiowy dach, który chroni podróżujących przed deszczem, jest lżejszy od tradycyjnych miękkich dachów o ok. 25 kg. Cały proces składania dachu odbywa się w pełni automatycznie i trwa 14 sekund. Inżynierowie Ferrari wymyślili taki sposób jego składania, że zajmuje on niewiele miejsca. W końcu za przedziałem pasażerskim oprócz niego musi się znaleźć jeszcze miejsce na silnik (złożony dach mieści się nad komorą silnika).

W stosunku do coupe w wersji Spider zmodyfikowane zostały także niektóre elementy - m.in. zawieszenie - tak by jazda ze złożonym dachem wciąż dawała niebywałej frajdy. Według zapewnień, sztywność nadwozia jest identyczna przy złożonym jak i rozłożonym dachu. Sporo uwagi poświęcono także opływowi powietrza wokół przestrzeni pasażerskiej, tak by komfort jazdy był na wysokim poziomie. Specjalne rozwiązania, w tym zastosowane owiewki, mają spowodować, że nawet przy prędkości ok. 200 km/h możliwe będzie prowadzenie konwersacji w kabinie.


Podobne wiadomości:

Alfa we Frankfurcie – będzie 4C

auto motor i sport 0000-00-00

Lancia Ypsilon przeszła lifting

Lancia Ypsilon przeszła lifting

Premiery 2015-09-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec
Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec
Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk poinformował o podpisaniu umowy na wykonanie koncepcji programowej dla kolejnego fragmentu autostrady A2. Dzięki temu powstanie dokumentacja niezbędna do ogłoszenia przetargu.