mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Pagani: Ostatnie wcielenie Zondy

Pagani: Ostatnie wcielenie Zondy

Od Zondy wszystko się zaczęło. To ten model sprawił, że o byłym pracowniku Lamborghini usłyszał cały świat. Teraz Horacio Pagani przedstawia ostatnią wersję Zondy z przydomkiem Revolucion.

Pagani: Ostatnie wcielenie Zondy
Zonda Revolucion została oparta o monocoque wykonany z włókna węglowego i tytanu. Dzięki temu masa hiperauta to tylko 1070 kg. Centralnie umieszczony silnik AMG Mercedes to ewolucja jednostki napędowej zapożyczonej z Zondy R.

Motor V12 o pojemności 6 litrów wypluwa z siebie 800 KM oraz 730 Nm maksymalnego momentu obrotowego. To sprawia, że na jedną tonę masy przypada 748 KM! 20 ms, w takim czasie 6-biegowa skrzynia sekwencyjna zmienia przełożenia. Auto zostało wyposażone w kontrolę trakcji przygotowaną przez firmę Bosch z 12 różnymi ustawieniami ABSu.Hipersamochód otrzymał nowe dodatki poprawiające aerodynamikę i tak np. dodano nowe deflektory na przedniej klapie. Z tyłu oprócz dużego tylnego spojlera nad utrzymaniem auta na drodze czuwa poprzeczny stabilizator zamontowany na tylnej klapie.

Pagani Zonda Revolucion wyposażona jest w system DRS inspirowany technologią z której korzystają kierowcy Formuły 1. Revolucion posiada tarcze hamulcowe CCMR, które pomogły zredukować masę o 15% w porównaniu do stosowanych poprzedni tarcz CCM.

Cena jaką trzeba zapłacić za Zondę Revolucion to 2.2 miliona euro! W 2010 roku Zonda R wykręciła najlepszy czas na torze Nurburgring - 6:47. Duże prawdopodobieństwo, że Zonda Revolucion jest w stanie poprawić ten czas, a to jest jedynie kwestia czasu.  

Podobne wiadomości:

Pagani Zonda 760 Nonno: nie uwierzysz, ile...

auto motor i sport 0000-00-00

Ta specjalna Zonda ma 14 lat i przeszła już kilka zabiegów modyfikujących - najbardziej niewiarygodna jest jednak wartość, jaką pokazuje wskaźnik przebiegu kilometrów.

Twórca włoskiej marki kupił Porsche 918 Spyder

Twórca włoskiej marki kupił Porsche 918...

Samochody luksusowe 2015-10-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.