mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Pagani: Ostatnie wcielenie Zondy

Pagani: Ostatnie wcielenie Zondy

Od Zondy wszystko się zaczęło. To ten model sprawił, że o byłym pracowniku Lamborghini usłyszał cały świat. Teraz Horacio Pagani przedstawia ostatnią wersję Zondy z przydomkiem Revolucion.

Pagani: Ostatnie wcielenie Zondy
Zonda Revolucion została oparta o monocoque wykonany z włókna węglowego i tytanu. Dzięki temu masa hiperauta to tylko 1070 kg. Centralnie umieszczony silnik AMG Mercedes to ewolucja jednostki napędowej zapożyczonej z Zondy R.

Motor V12 o pojemności 6 litrów wypluwa z siebie 800 KM oraz 730 Nm maksymalnego momentu obrotowego. To sprawia, że na jedną tonę masy przypada 748 KM! 20 ms, w takim czasie 6-biegowa skrzynia sekwencyjna zmienia przełożenia. Auto zostało wyposażone w kontrolę trakcji przygotowaną przez firmę Bosch z 12 różnymi ustawieniami ABSu.Hipersamochód otrzymał nowe dodatki poprawiające aerodynamikę i tak np. dodano nowe deflektory na przedniej klapie. Z tyłu oprócz dużego tylnego spojlera nad utrzymaniem auta na drodze czuwa poprzeczny stabilizator zamontowany na tylnej klapie.

Pagani Zonda Revolucion wyposażona jest w system DRS inspirowany technologią z której korzystają kierowcy Formuły 1. Revolucion posiada tarcze hamulcowe CCMR, które pomogły zredukować masę o 15% w porównaniu do stosowanych poprzedni tarcz CCM.

Cena jaką trzeba zapłacić za Zondę Revolucion to 2.2 miliona euro! W 2010 roku Zonda R wykręciła najlepszy czas na torze Nurburgring - 6:47. Duże prawdopodobieństwo, że Zonda Revolucion jest w stanie poprawić ten czas, a to jest jedynie kwestia czasu.  

Podobne wiadomości:

Pagani Huayra Roadster - lżejsze i mocniejsze

Pagani Huayra Roadster - lżejsze i mocniejsze

Aktualności 2017-02-16

Pagani Huarya BC - testy na Nurburgringu

Pagani Huarya BC - testy na Nurburgringu

Samochody luksusowe 2016-09-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Nissan Leaf już jest. Znamy dane techniczne
Nowy Nissan Leaf już jest. Znamy dane techniczne
Nissan zaprezentował nową generację modelu Leaf. Elektryczny model wygląda bardzo atrakcyjnie, a tego otrzymał wydajniejszy napęd i nowe technologie pod maską.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic