mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Pakiet wzmocnień dla Ferrari 599XX

Pakiet wzmocnień dla Ferrari 599XX

Podczas 36. edycji salonu samochodowego w Bolonii Ferrari zaprezentuje specjalny pakiet zwiększający wydajność przeznaczonego na tor modelu 599XX. Specjalne dodatki przeznaczone są dla klientów biorących udział w torowych badań w sezonie 2012-2013.

Pakiet wzmocnień dla Ferrari 599XX
Ferrari 599XX to kwintesencja kilkudziesięcioletniej historii i doświadczenia marki w budowaniu aut przeznaczonych na tor. Teraz udoskonalone podwozie oraz aktywny pakiet aerodynamiczny zintegrowane z elektronicznym systemem kontroli sprawiają, że 599XX jest jeszcze lepsze. Samochód został odchudzony o 35 kg.

Głównym atutem nowego pakietu aero jest aktywne tylne skrzydło. Posiada ono dwa płaty, z profili podobny do tych stosowanych w bolidzie F1. Płaty te sterowane są elektronicznie i regulują docisk auta. Skrzydło tylne jest uruchamiane automatycznie w zależności od parametrów jakie zostały ustawione przez kierowcę. W nowym pakiecie znajdziemy również zmodyfikowany przedni spliter oraz nowy dyfuzor.

Siła docisku przy 200 km/h z podniesionymi klapami wynosi 330 kg, przy zamkniętych 440 kg. Moc silnika została podniesiona do 750 KM, a maksymalny moment obrotowy zwiększył się do 700 Nm. Ferrari 599XX z nowym pakietem osiągnęło czas 1 min i 15 sekund na torze Fiorano.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Ferrari
Tematy w artykule: Ferrari Ferrari 599XX

Podobne wiadomości:

Koniec Ferrari California, czas na Portofino

Koniec Ferrari California, czas na Portofino

Aktualności 2017-08-30

70. urodziny marki Ferrari

70. urodziny marki Ferrari

Samochody luksusowe 2017-03-13

W 2017 roku mija 70 lat od momentu, kiedy Enzo Ferrari zbudował swój pierwszy drogowy samochód. 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji
S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji
Oto jeden z najbardziej wyczekiwanych odcinków dróg w Polsce. Trasa ekspresowa S7 z Warszawy do Grójca uzupełni sieć w centralnej Polsce. Niebawem ruszy jego realizacja, a minister infrastruktury i budownictwa liczy na zakończenie budowy przed terminem.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic