mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Pakiet wzmocnień dla Ferrari 599XX

Pakiet wzmocnień dla Ferrari 599XX

Podczas 36. edycji salonu samochodowego w Bolonii Ferrari zaprezentuje specjalny pakiet zwiększający wydajność przeznaczonego na tor modelu 599XX. Specjalne dodatki przeznaczone są dla klientów biorących udział w torowych badań w sezonie 2012-2013.

Pakiet wzmocnień dla Ferrari 599XX
Ferrari 599XX to kwintesencja kilkudziesięcioletniej historii i doświadczenia marki w budowaniu aut przeznaczonych na tor. Teraz udoskonalone podwozie oraz aktywny pakiet aerodynamiczny zintegrowane z elektronicznym systemem kontroli sprawiają, że 599XX jest jeszcze lepsze. Samochód został odchudzony o 35 kg.

Głównym atutem nowego pakietu aero jest aktywne tylne skrzydło. Posiada ono dwa płaty, z profili podobny do tych stosowanych w bolidzie F1. Płaty te sterowane są elektronicznie i regulują docisk auta. Skrzydło tylne jest uruchamiane automatycznie w zależności od parametrów jakie zostały ustawione przez kierowcę. W nowym pakiecie znajdziemy również zmodyfikowany przedni spliter oraz nowy dyfuzor.

Siła docisku przy 200 km/h z podniesionymi klapami wynosi 330 kg, przy zamkniętych 440 kg. Moc silnika została podniesiona do 750 KM, a maksymalny moment obrotowy zwiększył się do 700 Nm. Ferrari 599XX z nowym pakietem osiągnęło czas 1 min i 15 sekund na torze Fiorano.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Ferrari
Tematy w artykule: Ferrari Ferrari 599XX

Podobne wiadomości:

Kultowe Ferrari 250 GTO - czy rekord zostanie pobity?

Kultowe Ferrari 250 GTO - czy rekord zostanie...

Samochody luksusowe 2016-11-18

Ferrari stawia na hybrydy

Ferrari stawia na hybrydy

Samochody luksusowe 2016-11-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport