mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Pakiet wzmocnień dla Ferrari 599XX

Pakiet wzmocnień dla Ferrari 599XX

Podczas 36. edycji salonu samochodowego w Bolonii Ferrari zaprezentuje specjalny pakiet zwiększający wydajność przeznaczonego na tor modelu 599XX. Specjalne dodatki przeznaczone są dla klientów biorących udział w torowych badań w sezonie 2012-2013.

Pakiet wzmocnień dla Ferrari 599XX
Ferrari 599XX to kwintesencja kilkudziesięcioletniej historii i doświadczenia marki w budowaniu aut przeznaczonych na tor. Teraz udoskonalone podwozie oraz aktywny pakiet aerodynamiczny zintegrowane z elektronicznym systemem kontroli sprawiają, że 599XX jest jeszcze lepsze. Samochód został odchudzony o 35 kg.

Głównym atutem nowego pakietu aero jest aktywne tylne skrzydło. Posiada ono dwa płaty, z profili podobny do tych stosowanych w bolidzie F1. Płaty te sterowane są elektronicznie i regulują docisk auta. Skrzydło tylne jest uruchamiane automatycznie w zależności od parametrów jakie zostały ustawione przez kierowcę. W nowym pakiecie znajdziemy również zmodyfikowany przedni spliter oraz nowy dyfuzor.

Siła docisku przy 200 km/h z podniesionymi klapami wynosi 330 kg, przy zamkniętych 440 kg. Moc silnika została podniesiona do 750 KM, a maksymalny moment obrotowy zwiększył się do 700 Nm. Ferrari 599XX z nowym pakietem osiągnęło czas 1 min i 15 sekund na torze Fiorano.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Ferrari
Tematy w artykule: Ferrari Ferrari 599XX

Podobne wiadomości:

Ferrari straci swoje przywileje

Ferrari straci swoje przywileje

Aktualności 2017-01-23

Ferrari w akcji na śniegu

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Droga S19 - ruszają pierwsze prace
Droga S19 - ruszają pierwsze prace
GDDKiA poinformowała w środę o dużym zainteresowaniu biur projektowych odcinkiem Via Carpatia pomiędzy Lublinem a Lubartowem. Aż 11 firm stanęło jest zainteresowanych opracowaniem koncepcji programowej 24-kilometrowego fragmentu trasy S19.