mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Panamera z dieslem

Panamera z dieslem

Już wkrótce oferta silnikowa Porsche Panamera powiększy się o jednostkę wysokoprężną. Silnik V6 o mocy 250 koni mechanicznych ma zużywać średnio tylko 6,5 l/100 km, dzięki czemu ta wersja Panamery ma być najoszczędniejszym Porsche w historii.

Panamera z dieslem

Silnik, jaki znalazł się pod maską Panamery diesel, to zmodyfikowana trzylitrowa jednostka wysokoprężna znana chociażby z modelu Cayenne oraz niektórych modeli Audi. W przypadku Panamery nowy silnik V6 rozwija moc 250 KM dostępną w zakresie 3.800-4.400 obr/min, zaś maksymalny moment obrotowy wynosi 550 Nm i jest dostępny od 1.750 do 2.750 obr/min. Ta wersja Gran Turismo Porsche będzie oferowana wyłącznie z napędem na tylną oś oraz ośmiobiegową przekładnią Tiptronic S.

Układ napędowy Panamery uzbrojony jest w najnowocześniejsze rozwiązania. Oczywiście został wykonany w technologii common rail z zaworami piezoelektrycznymi, które wtryskują paliwo pod ciśnieniem 2000 bar, posiada elektronicznie sterowaną turbosprężarkę o zmiennej geometrii (VGT), system kontrolowanej recyrkulacji spalin, katalizator oksydacyjny i filtr cząstek stałych oraz układ start&stop.

Tak uzbrojona Panamera przyspiesza do setki w 6,8 sekundy, zaś maksymalnie będzie mogła pojechać z prędkością 242 km/h. Średnie spalanie Panamery diesel ma wynosić 6,5 l/100 km (a ze specjalnymi oponami o niskich oporach toczenia nawet 6,3 l/100 km), dzięki czemu zasięg tego modelu z 80-litrowym bakiem może przekroczyć nawet, rekordową jak na Porsche odległość, 1.200 kilometrów.

Wprawdzie Porsche Panamera w wersji z silnikiem wysokoprężnym w salonach sprzedaży pojawi się dopiero w sierpniu, już teraz dealerzy niemieckiej marki przyjmują zamówienia na ten model. Na rynku niemieckim Panamera diesel 80.183 euro. Od dostępnych obecnie wersji modelu z silnikami benzynowymi będzie się odróżniać napisem "diesel" na przednich drzwiach.

 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Porsche Panamera
Porsche Panamera
Cena podstawowa już od: 415 360 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Porsche 911 Carrera T – budżetowe „R”

Porsche 911 Carrera T – budżetowe „R”

Aktualności 2017-10-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.