mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Phantom Drophead "otwarty" na Europę

Phantom Drophead "otwarty" na Europę

Najnowsze, ekskluzywne dzieło Rolls-Roycea, Phantom Drophead Coupe oficjalnie zadebiutował na europejskim rynku. Okazją do prezentacji nowego modelu były targi samochodowe w Genewie. Produkcja "Rollsa" z otwieranym dachem ruszy latem tego roku.

Phantom Drophead
Dwudrzwiowa i czteroosobowa limuzyna została zbudowana na bazie tradycyjnej płyty podłogowej bardzo popularnego wśród bogaczy modelu Phantom. Cała karoseria została wykonana z ultra-lekkich materiałów jak aluminium i włókno szklane. We wnętrzu już standard, najwyższej jakości materiały, wszystko wykonane ręcznie.

Phantom Drophead Coupe wyposażany będzie w silnik V12 o pojemności 6.75 l. Błyskotliwy kabriolet ma dzięki temu przyspieszać do 100 km/h w 5,7 s.

Przy okazji trwania genewskich targów, szef sprzedaży marki Rolls-Royce – Graeme Grieve, pochwalił się dużym zainteresowaniem nowym modelem wśród klientów. „Reakcja na Drophead Coupe jest fenomenalna. W naszej fabryce przygotowaliśmy już kilka boksów w których budowane będą te samochody, tak aby już w 2008 roku mogły one trafić do naszych klientów. Cieszymy się zwłaszcza dlatego, że ponad połowa zamówień na ten model pochodzi od osób, które jeszcze nie były naszymi klientami.”

Zobacz galerię zdjęć modelu Rolls-Royce Phantom Drophead Coupe

Czytaj także:

Mały Rolls-Royce w drodze 2007-01-17

Phantom zrzuca dach 2007-01-02

Podobne wiadomości:

Rolls Royce Phantom VIII – nowy wymiar luksusu

Rolls Royce Phantom VIII – nowy wymiar...

Premiery 2017-07-28

Rolls-Royce Phantom Zenith Collection - na pożegnanie

Rolls-Royce Phantom Zenith Collection - na...

Samochody luksusowe 2016-05-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.