Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Phantom Drophead "otwarty" na Europę

Phantom Drophead "otwarty" na Europę

Najnowsze, ekskluzywne dzieło Rolls-Roycea, Phantom Drophead Coupe oficjalnie zadebiutował na europejskim rynku. Okazją do prezentacji nowego modelu były targi samochodowe w Genewie. Produkcja "Rollsa" z otwieranym dachem ruszy latem tego roku.

Phantom Drophead
Dwudrzwiowa i czteroosobowa limuzyna została zbudowana na bazie tradycyjnej płyty podłogowej bardzo popularnego wśród bogaczy modelu Phantom. Cała karoseria została wykonana z ultra-lekkich materiałów jak aluminium i włókno szklane. We wnętrzu już standard, najwyższej jakości materiały, wszystko wykonane ręcznie.

Phantom Drophead Coupe wyposażany będzie w silnik V12 o pojemności 6.75 l. Błyskotliwy kabriolet ma dzięki temu przyspieszać do 100 km/h w 5,7 s.

Przy okazji trwania genewskich targów, szef sprzedaży marki Rolls-Royce – Graeme Grieve, pochwalił się dużym zainteresowaniem nowym modelem wśród klientów. „Reakcja na Drophead Coupe jest fenomenalna. W naszej fabryce przygotowaliśmy już kilka boksów w których budowane będą te samochody, tak aby już w 2008 roku mogły one trafić do naszych klientów. Cieszymy się zwłaszcza dlatego, że ponad połowa zamówień na ten model pochodzi od osób, które jeszcze nie były naszymi klientami.”

Zobacz galerię zdjęć modelu Rolls-Royce Phantom Drophead Coupe

Czytaj także:

Mały Rolls-Royce w drodze 2007-01-17

Phantom zrzuca dach 2007-01-02

Podobne wiadomości:

Rolls-Royce przedstawia pojazd z XXII w

Rolls-Royce przedstawia pojazd z XXII w

Samochody luksusowe 2016-06-17

Rolls-Royce Phantom Zenith Collection - na pożegnanie

Rolls-Royce Phantom Zenith Collection - na...

Samochody luksusowe 2016-05-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków
Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków
Wykonawca odcinka drogi ekspresowej S8 w woj. mazowieckim po wydaniu zgody przystąpił do prac na odcinku Przeszkoda – Paszków. W ramach tej inwestycji droga a Radziejowic do Paszkowa zostanie rozbudowana do parametrów trasy ekspresowej.