mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Piękna nowość ze stajni Ferrari

Piękna nowość ze stajni Ferrari

Ferrari F430 Scuderia jest najnowszym dzieckiem włoskiej stajni, które wejdzie niebawem do limitowanej sprzedaży. Samochód oparty jest na modelu F430 Challenge Stradale, który został odchudzony i doładowany jeszcze większą mocą.

Piękna nowość ze stajni Ferrari

Auto waży zaledwie 1.250 kilogramów, czyli jest lżejsze od swojego protoplasty o sto kilogramów. Nowe Ferrari 430 Scuderia dołączy do zestawienia aut włoskiej marki pomiędzy modele F430 Coupe oraz F430 Spider. Samochód ma za zadanie zaprezentować,  w jaki sposób zaawansowana technologia z Formuły 1 jest przenoszona do modeli produkcyjnych.

Włoski producent chwali się, że jego konstruktorom udało się uzyskać jeden z najniższych współczynników wagi do mocy. W tym aucie wynosi on 2,45 kg na jednego konia mechanicznego. Pod tylną, przeszkloną klapą znajduje się widlasta ósemka o pojemności 4.308 cm3, która przy 8.500 obr./min generuje moc  510 koni mechanicznych. Z silnikiem będzie współpracować unowocześniona skrzynia, której zmieniono oprogramowanie. Teraz w trybie F1 Superfast przełożenia będą się zmieniać w przeciągu 60 milisekund. W połączeniu z elektronicznie sterowanym dyferencjałem E-Diff i kontrolą trakcji prosto z F1 samochód ma się prowadzić bajecznie.

Ferrari 430 Scuderia zostanie oficjalnie zaprezentowane już w tym roku, podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie.

Zobacz galerię zdjęć modelu Ferrari F430 Scuderia

Czytaj także:

Ferrari Mille Chili (2007-06-25)

Ile trzeba czekać na Ferrari? (2007-05-10)

Konkurent z Maranello (2007-05-04)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Ferrari
Tematy w artykule: Ferrari

Podobne wiadomości:

Ferrari straci swoje przywileje

Ferrari straci swoje przywileje

Aktualności 2017-01-23

Ferrari FXX-K Evo - jeszcze bardziej ekstremalne

Ferrari FXX-K Evo - jeszcze bardziej...

Aktualności 2017-10-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.