mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Pierwsza Klasa E Coupe u klienta

Pierwsza Klasa E Coupe u klienta

Podczas tegorocznych targów w Genewie Mercedes zaprezentował następcę modelu CLK, który tym razem został scalony z gamą modeli Klasy E. Pierwszy klient, Siegfried Moller otrzymał właśnie do rąk kluczyki do nowego Mercedesa Klasy E Coupe.

Pierwsza Klasa E Coupe u klienta

56 letni Siegfried Moller wybrał model E500 Coupe, który został ulepszony pakietem wizualnym firmy AMG. Dodatkowo w opcji wybrał system ILS oraz nawigacje COMAND. Kolor nadwozia pierwszej Klasy E Coupe to srebrny "palladium".

Nowy Mercedes Klasy E Coupe został pozbawiony środkowych słupków, dzięki czemu wydaje się, że między bocznymi szybami nie ma przerwy. Auto posiada też bardzo dobry współczynnik aerodynamiki, który wynosi .24. Pod maską Mercedesa zamontowano silnik V8 o pojemności 5,5 litra, który produkuje 388 koni mechanicznych. Siedmiostopniowa, automatyczna skrzynia biegów oraz napęd na tył z pewnością dostarczą dużo wrażeń świeżemu nabywcy, który jest wierny marce Mercedes Benz już od 25 lat.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mercedes Klasa E
Mercedes Klasa E
Cena podstawowa już od: 186 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr. coupe-2dr. kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

E63 AMG – znamy polską cenę!

auto motor i sport 0000-00-00

Mercedes Sprinter - pierwsze zdjęcia wnętrza

Mercedes Sprinter - pierwsze zdjęcia wnętrza

Ciężarówki i Autobusy 2017-12-05

Komentuj:

aaa 2009-05-16

No właśnie bbb. W takim razie nic nie szkodzi, żeby była CLK lub nawet C klasa coupe jak im to CLK stoi kością w gardle, ale żeby E coupe był na płycie E. Przecież to innych charakter auta, CL robią na Sce i nik nie wpadł na pomysł aby go zmniejszać i obsadzać na E. Tu chodzi o tradycję, a mercedes ją podkopuje (tą CLK likwidując ten model, ale i tą E Coupe obsadzając ją na C klasie).

~bbb 2009-05-14

Coupe nie może być duże, Sportowe auto im mniejsze tym lepsze!. Mnie boli że zrezygnowano z nazwy CLK. Po co ?

aaa 2009-05-14

Scalony - ładnie powiedziane. A mnie trochę boli, że jest to nadal C klasa zabudowana na podobieństwo E klasy :( Miałem nadzieje, że po zakończeniu produkcji CLK nowe coupe będzie jednak na E klasie, a nie tylko będzie wyglądać jak E klasa. Dla zainteresowanych polecam prześledzić wymiary tego auta i prawdziwej E klasy, a potem porównać to do nowej C.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka
Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka
Już niebawem katowicki oddział GDDKiA ogłosi ponowny przetarg na budowę drugiej jezdni drogi ekspresowej trasy S1 do lotniska Katowice. Pierwszy przetarg trwał dwa lata i został kilka dni temu unieważniony.