mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Pierwsza limuzyna Stanów Zjednoczonych

Pierwsza limuzyna Stanów Zjednoczonych

Wraz z nowym prezydentem w Białym Domu pojawi się nowy samochód. W przyszłym tygodniu, kiedy Barack Obama zostanie zaprzysiężony na prezydenta przyjedzie on nową limuzyną marki Cadillac DTS przygotowaną przez koncern General Motors.

Pierwsza limuzyna Stanów Zjednoczonych

Jak dotąd Obama przemieszczał się hybrydowym Fordem Escape, który zastąpił mniej ekologicznego Chryslera 300C. Jak na razie ani koncern GM, ani też przedstawiciele Secret Service nie ujawniają żadnych detali technicznych na temat samochodu.

W oficjalnym komunikacie dziennikarze zostali poinformowani tylko o tym, ze samochód bazuje na wersji z 2004 roku. Wyposażono go w opony run-flat oraz dwie flagi Stanów Zjednoczonych. Oświetlenie wykorzystuje najnowszą zdobycz technologii, czyli diody LED. Wnętrze samochodu jest połączeniem luksusu w tradycyjnym stylu z nowoczesnymi technologiami. W tylnej części samochodu  zainstalowano mobilne biuro.

Pierwsze zdjęcia samochodu obiegły już cały glob. Jednak trzeba zadowolić się skąpymi informacji, bowiem nie udostępniono żadnych danych technicznych. Według spekulacji nowa limuzyna prezydenta USA będzie zasilana silnikiem wysokoprężnym.

 

Zobacz koniecznie: Wszystko o Cadillac DTS Wszystko o Cadillac
Tematy w artykule: Cadillac Cadillac DTS

Podobne wiadomości:

Donald Trump i jego

Donald Trump i jego "Bestia" już w Polsce

Samochody luksusowe 2017-07-05

Limuzyna Baracka Obamy

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~aaa 2009-01-15

To jest technicznie ciężarówka (masa własna ponad 5 ton!), nie ma się co dziwić, że diesel.

~troll 2009-01-15

BIEDA w US, skoro nawet prezydencka limuzyna zasilana jest ON a nie benzyną..

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Volkswagen Jetta - niedostępny w Europie
Nowy Volkswagen Jetta - niedostępny w Europie
Na targach w Detroit zadebiutował właśnie jeden z najważniejszych modeli dla koncernu Volskwagen. Kolejne wcielenie Jetty lada moment trafi na ulice za wielką wodą.