mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Pierwsza wizualizacja nowego GTRa

Pierwsza wizualizacja nowego GTRa

W Pebble Beach w najbliższy weekend McLaren oprócz najnowszego 650S Sprint zaprezentuje wizję auta, które trafi do produkcji w 2015. Mówimy tu o spadkobiercy legendarnego McLarena F1 GTR.

Pierwsza wizualizacja nowego GTRa
McLaren P1 GTR do seryjnej produkcji zostanie skierowany w czerwcu 2015 roku. Będzie to moment, w którym z taśmy produkcyjnej zjedzie ostatni z 375. zaplanowanych "zwykłych" egzemplarzy McLarena P1.

McLaren w latach 90. zbudował 28 sztuk F1 GTR, które trafiły do prywatnych właścicieli. Na bazie tego aut powstał samochód, z oznaczeniem LM. GTR w zależności od wersji dostarczał od 600 do 680 KM mocy. Wersja LM została pozbawiona klimatyzacjo oraz wygłuszeń. Tylko 5 sztuk tego auta zostało zbudowanych w hołdzie F1 GTR, który w 1995 roku wygrał 24-godzinny wyścig w Le Mans. Właścicielem trzech egzemplarzy F1 LM jest Sułtan Brunei.

Wszyscy zastanawiają się jak mocnym uderzeniem będzie P1 GTR. Na pewno Brytyjczycy pokażą niesamowity poziom jeśli chodzi o doświadczenie i rozwój technologii z torów Formuły 1.

Dziś możemy zobaczyć pierwszy szkic auta. Na nim widać, potężny spojler oraz dyfuzor. Pomiędzy nimi dwie duże końcówki układu wydechowego. W nadwoziu P1 GTR dominować będą elementy z włókna węglowego. Szykuje się naprawdę niesamowity projekt, który może przyćmić konkurencje i z dumą nosić spuściznę legendarnego F1 GTR.

Podobne wiadomości:

McLaren hiperGT - powstaje następca legendy

McLaren hiperGT - powstaje następca legendy

Samochody luksusowe 2016-11-22

Nowa era motorsportu Formuła E

auto motor i sport 0000-00-00

W niedzielę rusza pierwszy w historii wyścig Formuły E z udziałem samochodów elektrycznych. Kierowcy będą ścigać się w Pekinie.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris dostarczy autobusy do Stalowej Woli
Solaris dostarczy autobusy do Stalowej Woli
Solaris otrzymał zamówienie na nowe autobusy elektryczne i infrastrukturę do ich ładowania. Produkty z Bolechowa trafią do Stalowej Woli.