mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Pierwsze Super-SUVy sprzedane

Pierwsze Super-SUVy sprzedane

Londyńska firma Eterniti, która stworzyła Super-SUVa o nazwie Artemis może pochwalić się pierwszym sukcesem. Brytyjska marka otrzymała już pierwsze zamówienia na swój model.

Pierwsze Super-SUVy sprzedane
Eterniti Artemis to samochód, który bazuje na Porsche Cayenne i co ciekawe wygląda, jak SUV ze Stuttgartu, albo przynajmniej jak jego wersja po tuningu. Auto porusza się na 23-calowych felgach ze stopów lekkich i to już ma podkreślać jego status.

Pod maska pracuje silnik V8, podwójnie doładowany o pojemności 4.8-litra. Jednostka generuje moc 591 KM oraz maksymalny moment wynoszący 750 Nm. Artemis ma przyspieszać od 0 do 100 km/h w czasie 4.5 sekundy oraz maksymalnie osiągać prędkość 290 km/h.

Londyńska firma podczas minionych targów w Pekinie otrzymała 5 zamówień na model Artemis. Cztery auta zostały zamówione w standardowej specyfikacji, a jedno zostanie wykończone według wskazówek klienta. Eterniti chce w pierwszym roku od debiutu wyprodukować od 30 do 40 egzemplarzy modelu Artemis.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Eterniti
Tematy w artykule: Eterniti Eterniti Hemera Eterniti Artemis

Podobne wiadomości:

Aston Martin pracuje nad konkurentem Bentleya

Aston Martin pracuje nad konkurentem Bentleya

Samochody luksusowe 2012-07-18

Targi w Pekinie: Atrakcje ciekawsze niż Wielki Mur Chiński

Targi w Pekinie: Atrakcje ciekawsze niż...

Aktualności 2012-04-27

Komentuj:

Daywalker 2012-05-16

600 jest podane w BHP...

~pawian 2012-05-16

na ich stronie jest 600 KM a no i cena 272 tys funtów

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Dartz Prombron Black Aligator – tuning po łotewsku
Dartz Prombron Black Aligator – tuning po łotewsku
Podobno dobrego gustu nie można kupić nawet za największe pieniądze. Jednak całkiem spora suma pieniędzy pozwoli nam kupić coś totalnie bezgustownego. Oto najnowszy samochód od Dartz, który jest potwierdzeniem.