mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Pierwsze Super-SUVy sprzedane

Pierwsze Super-SUVy sprzedane

Londyńska firma Eterniti, która stworzyła Super-SUVa o nazwie Artemis może pochwalić się pierwszym sukcesem. Brytyjska marka otrzymała już pierwsze zamówienia na swój model.

Pierwsze Super-SUVy sprzedane
Eterniti Artemis to samochód, który bazuje na Porsche Cayenne i co ciekawe wygląda, jak SUV ze Stuttgartu, albo przynajmniej jak jego wersja po tuningu. Auto porusza się na 23-calowych felgach ze stopów lekkich i to już ma podkreślać jego status.

Pod maska pracuje silnik V8, podwójnie doładowany o pojemności 4.8-litra. Jednostka generuje moc 591 KM oraz maksymalny moment wynoszący 750 Nm. Artemis ma przyspieszać od 0 do 100 km/h w czasie 4.5 sekundy oraz maksymalnie osiągać prędkość 290 km/h.

Londyńska firma podczas minionych targów w Pekinie otrzymała 5 zamówień na model Artemis. Cztery auta zostały zamówione w standardowej specyfikacji, a jedno zostanie wykończone według wskazówek klienta. Eterniti chce w pierwszym roku od debiutu wyprodukować od 30 do 40 egzemplarzy modelu Artemis.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Eterniti
Tematy w artykule: Eterniti Eterniti Hemera Eterniti Artemis

Podobne wiadomości:

Aston Martin pracuje nad konkurentem Bentleya

Aston Martin pracuje nad konkurentem Bentleya

Samochody luksusowe 2012-07-18

Pierwszy Super-SUV

Pierwszy Super-SUV

Samochody luksusowe 2012-04-23

Komentuj:

Daywalker 2012-05-16

600 jest podane w BHP...

~pawian 2012-05-16

na ich stronie jest 600 KM a no i cena 272 tys funtów

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lexus UX - premiera w Genewie
Lexus UX - premiera w Genewie
Spekulacje na temat nowego crossovera od Lexusa weszły na wyższy poziom. Norweski oddział marki potwierdził plotki - lada moment na salonie w Genewie pojawi się zupełnie nowy model UX.