mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Pierwsze egzemplarze BMW i8 już w czerwcu

Pierwsze egzemplarze BMW i8 już w czerwcu

Bawarski koncern poinformował w oficjalnym komunikacie, że pierwsi klienci otrzymają swoje egzemplarze sportowego i8 już za kilka tygodni, w czerwcu 2014. Zanim to nastąpi BMW zorganizuje specjalne pokazy dla klientów na najważniejszych rynkach.

Pierwsze egzemplarze BMW i8 już w czerwcu
Produkcja BMW i8 rozpocznie się w kwietniu, a pierwsze zamówienia bawarski koncern rozpoczął przyjmować jesienią 2013. Warto odnotować, że praktycznie cała planowana produkcja startowa została już wyprzedana.

BMW i8 to innowacyjny model. Sportowa hybryda typu plug-in, która wyposażona jest w silnik benzynowy trzycylindrowy o mocy 231 KM (320 Nm) BMW TwinPower Turbo oraz elektroniczny motor o parametrach 131 KM (250 Nm). Całkowita moc wyjściowa układu hybrydowego to 362 KM. Taka moc daj bardzo dobre osiągi przy masie 1485 kg i współczynniku oporu powietrza Cd 0.26.

Pierwszą setkę auto osiąga w czasie 4.4 sekundy. Średnie spalanie kształtuje się na poziomie poniżej 5 l na 100 przejechanych kilometrów. W pełnym trybie elektrycznym i8 może osiągnąć zasięg 37 kilometrów oraz maksymalną prędkość 120 km/h. W trybie sportowym auto z 80 km/h do 120 km/h w czasie 2.6 sekundy. Maksymalna prędkość auta została ograniczona do 250 km/h.W BMW i8 po raz pierwszy w historii w aucie seryjnym pojawią się laserowe reflektory. Światła te są według BMW 30% razy efektywniejsze niż konwencjonalne reflektory. Zaś snop światła pozwala oświetlić przestrzeń przed samochodem w odległości do 600 metrów.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

BMW i8
BMW i8
Cena podstawowa już od: 604 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: coupe-2dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o BMW i8 Wszystko o BMW
Tematy w artykule: BMW plug in BMW i BMW i8

Podobne wiadomości:

BMW Concept 8 – luksusowa wizja coupe

BMW Concept 8 – luksusowa wizja coupe

Samochody luksusowe 2017-05-26

Już jutro rusza we Włoszech prestiżowa wystawa Villa d`Este. To właśnie tam zadebiutuje najnowszy projekt bawarskiego producenta. Koncepcyjny model nawiązuje do legendarnej „ósemki”. Czy w końcu doczekamy się następcy?

BMW Serii 4 - cała gama po liftingu

BMW Serii 4 - cała gama po liftingu

Premiery 2017-01-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Przegląd płatny z góry od jesieni
Przegląd płatny z góry od jesieni
Już jesienią właściciele samochodów będą musieli zapłacić za przegląd, zanim samochód wjedzie na ścieżkę diagnostyczną.