mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Pierwsze testy Mercedesa SLC

Pierwsze testy Mercedesa SLC

Inżynierowie AMG, oficjalnego tunera samochodów spod znaku trójramiennej gwiazdy, zostali kilka dni temu uchwyceni w kadrze obiektywu przez zagranicznych reporterów. Na jednej z amerykańskich pustyń mieli zamiar testować swe najnowsze dzieło, model o nazwie SLC.

Pierwsze testy Mercedesa SLC

Dopiero po kilkugodzinnym przestoju ujawnił się z kontenera mocno zamaskowany model, który przejechał swoje pierwsze kilometry. O samym aucie na dzień dzisiejszy nie wiadomo zbyt wiele. W czerwcu pojawiło się oświadczenie firmy AMG o tym, że Mercedes przerwał współpracę z McLarenem i zamierza skupić się na tworzeniu własnego super-samochodu. Owocem współpracy obu firm miał zostać zapowiadany od dłuższego czasu McLaren F2.

Proporcje samochodu testowego wskazują na to, że plotki mówiące o tym, iż będzie to pojazd z silnikiem montowanym centralnie okazały się błędne. Dla zmylenia dziennikarzy zamaskowane auto korzystało z elementów nadwozia znanych z modelu Dodge Viper, wobec czego do złudzenia go przypomina. Lecz na tym kończą się podobieństwa. Pod blaszanym poszyciem kryje się nowoczesna technologia wyposażona w wielkie pokłady mocy. Rozstaw osi będzie prawdopodobnie taki sam jak w przypadku modelu SLR, wobec czego zachodzi podejrzenie, że właśnie od tego auta zostanie wypożyczona płyta podłogowa.

Czytaj także:

Szokuje po raz kolejny (2007-07-18)

McLaren F2 - reaktywacja (2007-06-29)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Mercedes
Tematy w artykule: Mercedes Mercedes SLC

Podobne wiadomości:

Z innego świata

auto motor i sport 0000-00-00

Jest szybki jak Porsche 911, wygodny jak klasa S, poręczny jak taksówka. Mercedes E 63 AMG, czyli 514 KM w teście.

Mercedes EQC – elektryczny SUV

Mercedes EQC – elektryczny SUV

Premiery 2018-09-04

Komentuj:

~Harry 2007-11-10

Samochod prezentuje sie ladnie ++++

~kenia 2007-09-04

chyba w nadwoziu Vipera [czarne auto na zdjeciach]

~lekoman 2007-08-09

prezentuje sie piknie, nic dodac nic ując

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Honda NSX po face liftingu
Honda NSX po face liftingu
Honda NSX przeszła face lifting, który wprowadził kilka istotnych zmian w napędzie samochodu. Jest teraz bardziej zwinny na torze, pokonując okrążenie toru testowego szybciej niż dotychczasowy model.