mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Pierwszy Drophead Coupe z Goodwood

Pierwszy Drophead Coupe z Goodwood

W piątek pierwsze pięć egzemplarzy modelu Phantom Drophead Coupe zjechało z taśm produkcyjnych w brytyjskim mieście Goodwood, gdzie znajduje się fabryka samochodów marki Rolls-Royce. Dwudrzwiowy kabriolet jest najnowszą odmianą legendarnego modelu Phantom.

Pierwszy Drophead Coupe z Goodwood

Ian Robertson, dyrektor zarządzający Rolls-Royce Motor Cars był bardzo zadowolony z tego, jak media przyjęły nowy model: "Reakcja na nowego Rolls-Royce`a Phantom Drophead Coupe ze strony mediów oraz entuzjastów była fenomenalna. Cieszymy się, że możemy już teraz dostarczyć pierwsze egzemplarze do klientów, a proces produkcji osiągnął pełne tempo. Jesteśmy dumni z pasji jaką włożyli nasi pracownicy w stworzenie nowego modelu."

Każdy Phantom jest budowany ręcznie zgodnie ze wszystkimi indywidualnymi wymogami zgłoszonymi przez klientów. Dla przykładu pierwsze pięć egzemplarzy nowego modelu zostało zamówionych wraz ze stalową maską oraz tylną klapą z drzewa tekowego.

Dwudrzwiowy kabriolet ma być mniej formalną interpretacją dla klasycznego designu Rolls-Royce`a, którego auta są przeważnie czterodrzwiowe. Jego nadwozie jest wykonane z lekkiego aluminium, a wnętrze wyposażone jest nierzadko w najbardziej zaawansowane technologie.

Czytaj także:

Kolejny salon Rolls-Royce w Rosji  (2007-06-19)

Setne urodziny Silver Ghosta (2007-05-31)

Taki inny "Rolls" (2007-04-03)


Podobne wiadomości:

Rolls Royce Phantom VIII – nowy wymiar luksusu

Rolls Royce Phantom VIII – nowy wymiar...

Premiery 2017-07-28

Rolls-Royce Phantom Zenith Collection - na pożegnanie

Rolls-Royce Phantom Zenith Collection - na...

Samochody luksusowe 2016-05-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?