mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Pierwszy Exagon Furtive-eGT trafił do klienta

Pierwszy Exagon Furtive-eGT trafił do klienta

Francuski producent Exagon Motors właśnie dostarczył pierwszy, produkcyjny egzemplarz modelu Furtive-eGT.

Pierwszy Exagon Furtive-eGT trafił do klienta
Wersja drogowa Furtive-eGT z wyglądu jest niemal identyczna jak zaprezentowany w 2010 roku na Paris Motor Show koncept tego modelu. Exagon chwali się, że jest to pierwszy czteroosobowy samochód z nadwoziem opartym na karbonowym monokoku. Waga "karoserii" to zaledwie 124 kg.

Ultra-lekkie jest także podwozie i zawieszenie samochodu, które zostały wykonane z karbonu i aluminium. Furtive-eGT zasilają dwa elektryczne silniki produkcji Siemensa i łącznie generują 400 KM. Sprint do setki w tym aucie zajmuje zaledwie 3,5 s., a prędkość maksymalna została ograniczona do 250 km/h.

Silniki czerpią energię z baterii o pojemności 53 kWh. Według producenta ich pojemność spadnie do około 80% dopiero po 3000 cykli ładowania. Maksymalny zasięg wynosi ponad 320 kilometrów.

Exagon Motors póki co otrzymał kilka zamówień na zakup Furtive-eGT i jak zaznacza każdy egzemplarz jest konfigurowany według indywidualnych preferencji. Wnętrze może ociekać luksusem jak również oferować typowo spartańskie warunki godne wyczynowych aut sportowych. Ceny rozpoczynają się od około 400 tys. Euro.
Tematy w artykule: Furtive-eGT

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando