mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Pierwszy seryjny Nissan Juke-R

Pierwszy seryjny Nissan Juke-R

Nissan poinformował, że pierwszy egzemplarz Nissana Juke-R w wersji produkcyjnej opuścił fabrykę. To trzeci egzemplarze tego hardcore'owego auta, pierwszy przeznaczony do jazdy po drogach publicznych.

Pierwszy seryjny Nissan Juke-R
Nissan Juke-R to hardcore'owy projekt, który z początku wydawał się pomysłem z kosmosu. Inżynierowie przeszczepili silnik oraz napęd 4WD z Nissana GT-R do kompaktowego crossovera Juke. Tak zrodził się Juke-R. Pierwotnie japoński producent stworzył dwa prototypy Juke-R, z kierownicą po lewej i po prawej stronie. Firma nie zakładała produkcji tego modelu.

Pod naciskiem potencjalnych klientów zapadła decyzja o stworzeniu wersji produkcyjnej Juke-Ra, która pojawi się na rynku w limitowanej ilości egzemplarzy. „Ludzie pokochali Juke-R w Dubaju - proponowano nam odkupienie koncepcyjnego egzemplarza wprost z ulicy! Nie moglibyśmy rozczarować tak oddanych fanów, dlatego mając trzy potwierdzone zamówienia podjęliśmy się wyprodukowania limitowanej edycji Juke-R", powiedział Darren Cox, Dyrektor ds. marki Nissan w Europie. Pierwszy egzemplarz przeznaczony na drogi publiczne opuścił mury fabryki i przechodzi obecnie testy, zanim trafi w ręce klienta.

Wersja produkcyjna jest mocniejsza od prototypowego auta, co rzadko się zdarza. Juke-R dostarcza moc 545 KM, która pochodzi z podwójnie doładowanego silnik o pojemności 3.8 litra. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje tylko 3 sekundy. Wskazówka prędkościomierza zatrzyma się przy prędkości 275 km/h.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Nissan GT-R
Nissan GT-R
Cena podstawowa już od: 510 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: coupe-2dr.
Nissan Juke
Nissan Juke
Cena podstawowa już od: 55 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Tragiczny wypadek dwóch Nissanów GT-R

auto motor i sport 0000-00-00

ProPILOT Park - Nissan Leaf automatycznie zaparkuje

ProPILOT Park - Nissan Leaf automatycznie...

Technika 2017-07-06

Komentuj:

~Jaro 2012-10-25

Niby o gustach się nie dyskutuje, ale uważam, iż image tego auta jest ohydny :-( tylko wpakowana w niego technika ratuje cały ten niewypał. No cóż, chętn na zakup i i tak się znaleźli....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.