mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Pierwszy seryjny Nissan Juke-R

Pierwszy seryjny Nissan Juke-R

Nissan poinformował, że pierwszy egzemplarz Nissana Juke-R w wersji produkcyjnej opuścił fabrykę. To trzeci egzemplarze tego hardcore'owego auta, pierwszy przeznaczony do jazdy po drogach publicznych.

Pierwszy seryjny Nissan Juke-R
Nissan Juke-R to hardcore'owy projekt, który z początku wydawał się pomysłem z kosmosu. Inżynierowie przeszczepili silnik oraz napęd 4WD z Nissana GT-R do kompaktowego crossovera Juke. Tak zrodził się Juke-R. Pierwotnie japoński producent stworzył dwa prototypy Juke-R, z kierownicą po lewej i po prawej stronie. Firma nie zakładała produkcji tego modelu.

Pod naciskiem potencjalnych klientów zapadła decyzja o stworzeniu wersji produkcyjnej Juke-Ra, która pojawi się na rynku w limitowanej ilości egzemplarzy. „Ludzie pokochali Juke-R w Dubaju - proponowano nam odkupienie koncepcyjnego egzemplarza wprost z ulicy! Nie moglibyśmy rozczarować tak oddanych fanów, dlatego mając trzy potwierdzone zamówienia podjęliśmy się wyprodukowania limitowanej edycji Juke-R", powiedział Darren Cox, Dyrektor ds. marki Nissan w Europie. Pierwszy egzemplarz przeznaczony na drogi publiczne opuścił mury fabryki i przechodzi obecnie testy, zanim trafi w ręce klienta.

Wersja produkcyjna jest mocniejsza od prototypowego auta, co rzadko się zdarza. Juke-R dostarcza moc 545 KM, która pochodzi z podwójnie doładowanego silnik o pojemności 3.8 litra. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje tylko 3 sekundy. Wskazówka prędkościomierza zatrzyma się przy prędkości 275 km/h.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Nissan GT-R
Nissan GT-R
Cena podstawowa już od: 510 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: coupe-2dr.
Nissan Juke
Nissan Juke
Cena podstawowa już od: 56 700 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Tragiczny wypadek dwóch Nissanów GT-R

auto motor i sport 0000-00-00

Nissan 370Z przechodzi lifting

Nissan 370Z przechodzi lifting

Aktualności 2017-08-31

Komentuj:

~Jaro 2012-10-25

Niby o gustach się nie dyskutuje, ale uważam, iż image tego auta jest ohydny :-( tylko wpakowana w niego technika ratuje cały ten niewypał. No cóż, chętn na zakup i i tak się znaleźli....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.