mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Pierwszy "supercar" z Brazylii

Pierwszy "supercar" z Brazylii

Być może już niebawem także Brazylia będzie mogła się pochwalić swoim supersamochodem. Firma Amoritz opublikowała pierwszy "teaser" modelu GT DR7.

Pierwszy
Pod względem stylistyki brazylijski supercar przypomina trochę połączenie Lamborghini Gallardo oraz konceptu Mazda Furai. Wewnątrz samochodu umieszczono centralnie fotel, podobnie jak kiedyś w modelu McLaren.

Do napędzania smukłego bolidu wykorzystany będzie silnik V10 pochodzący prosto od Dodge`a Vipera. Jego pojemność 8,4 litra będzie zapewniać moc 612 koni mechanicznych oraz 758Nm momentu obrotowego. Prawdopodobnie to nie koniec możliwości tego silnika, bowiem krążą pogłoski o wykorzystaniu turbosprężarki oraz paliwa bioetanolowego.

Na razie producent nie ujawnił nawet widełek cenowych. Wiadomo tylko, że powstanie 50 egzemplarzy. Więcej informacji pojawi się jesienią, bowiem wtedy jest planowana premiera.
Tematy w artykule: silnik V10 Amoritz GT DR7

Podobne wiadomości:

Aston Martin z silnikami Toyoty?

Aston Martin z silnikami Toyoty?

Technika 2012-07-20

Ostatnie pożegnanie M5 z motorem V10

Ostatnie pożegnanie M5 z motorem V10

Samochody luksusowe 2010-07-02

Komentuj:

~zen 2010-04-08

na transamazonię jak znalazł ;P

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.