mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Pierwszy supersamochód z Korei

Pierwszy supersamochód z Korei

Po dziewięciu latach od prezentacji prototypu o nazwie Proto Motors PS-II Korea Południowa doczekała się pierwszego supersamochodu. Oto model The Spirra, który już niedługo zacznie podbijać motoryzacyjny świat.

Pierwszy supersamochód z Korei
Na dobry początek za plecy kierowcy w pierwszym "supercarze" z Korei Południowej trafi jednostka V6 stworzona przez Hyundaia. Silnik będzie dostępny w czterech wariantach mocy.

Najsłabsza odmiana jednostki o pojemności 2,7 litra będzie dysponować mocą 173 koni mechanicznych oraz maksymalnym momentem obrotowym o wartości 245Nm. Nieco bardziej wymagających powinna zadowolić wersja wspomagana przez małą turbosprężarkę. Doładowana wersja będzie dysponować 325KM oraz 471Nm. Trzecia opcja, tym razem z dużo większą turbosprężarką wyprodukuje moc w przedziale pomiędzy 395-414 koni mechanicznych. Tutaj maksymalny moment obrotowy będzie niewiele większy niż w wersji z mniejszym turbo. Wyniesie on 490Nm.

Wersja dla maniaków mocy będzie oferować 444-493 konie mechaniczne oraz maksymalny ciąg o wartości 539Nm. To wszystko będzie przekazywane w sposób klasyczny na tylną oś przy pomocy sześciostopniowej skrzyni manualnej.

Chyba nigdy nie wyprodukowano koreańskiego samochodu, który rozpędzi się do setki w przeciągu 3,5 sekundy. Prędkość maksymalna w zależności od wariantu mocy będzie się wahać pomiędzy 212, a 310km/h.

Nadwozie modelu Spirra zostało wykonane z włókna węglowego, natomiast płyta podłogowa została połączona z monokokiem. Samochód będzie zatem ultralekki i bardzo sztywny.

Podobne wiadomości:

Już w tym roku pierwsza Arrinera

Już w tym roku pierwsza Arrinera

Samochody luksusowe 2015-04-22

W70 - supersamochód z Florydy

W70 - supersamochód z Florydy

Samochody luksusowe 2014-11-12

Komentuj:

~Katjusz 2010-09-23

Hehe, niech oni narazie nauczą się robić zwykłe samochody, a super samochody zaczną może za 200 lat...

~w 2010-09-16

My nigdy nie zrobilismy nawet samochodu...

~antek 2010-06-21

Wygląda jak FIAT coupe z początku lat 90-tych, ale jak na koreański produkt to i tak bardzo dobrze

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.