Pobije rekord?

Już za kilka dni podczas konkursu elegancji w Pebble Beach pod młotek trafi samochód, który ma szansę zostać najdroższym, sprzedanym na aukcji. Jest to Bugatti wyprodukowane na specjalną okazję – urodziny samego twórcy tej marki.

Pobije rekord?

Bugatti Type 57C Coupe wyprodukowane w 1936 roku ma szansę pobić rekord ustanowiony przez Ferrari 250 Testarossa z 1957 roku, które jak do tej pory było najdroższym autem, które zostało sprzedane na licytacji.

Samochód, który trafi pod młotek posiada bardzo ciekawy życiorys. Był to egzemplarz, który trafił do Ettore Bugatti jako prezent urodzinowy. Samochód przetrwał całą drugą wojnę i jest zachowany w idealnym stanie po dziś dzień. Dowodem na to jest fakt, iż samochód nie przeszedł żadnej naprawy.

Zbudowany na specjalną okazję model został wyposażony w unikatowe akcesoria oraz dopracowaną skrzynię i silnik, co odróżnia go od reszty modeli produkowanych w tamtym czasie. Od momentu kiedy powstał miał zaledwie kilku właścicieli.

Szef firmy organizującej aukcję podczas konkursu elegancji w Pebble Beach, David Gooding liczy na to, że ten spektakularny model przebije podczas licytacji rekordową cenę. Czy tak się stanie dowiemy się już 15 sierpnia.


Podobne wiadomości:

Bentley Continental GT w nowym wydaniu

Bentley Continental GT w nowym wydaniu

Samochody luksusowe 2017-08-30

Bentley Continental - ostatnia seria na pożegnanie

Bentley Continental - ostatnia seria na...

Samochody luksusowe 2017-07-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.