Pobije rekord?

Już za kilka dni podczas konkursu elegancji w Pebble Beach pod młotek trafi samochód, który ma szansę zostać najdroższym, sprzedanym na aukcji. Jest to Bugatti wyprodukowane na specjalną okazję – urodziny samego twórcy tej marki.

Pobije rekord?

Bugatti Type 57C Coupe wyprodukowane w 1936 roku ma szansę pobić rekord ustanowiony przez Ferrari 250 Testarossa z 1957 roku, które jak do tej pory było najdroższym autem, które zostało sprzedane na licytacji.

Samochód, który trafi pod młotek posiada bardzo ciekawy życiorys. Był to egzemplarz, który trafił do Ettore Bugatti jako prezent urodzinowy. Samochód przetrwał całą drugą wojnę i jest zachowany w idealnym stanie po dziś dzień. Dowodem na to jest fakt, iż samochód nie przeszedł żadnej naprawy.

Zbudowany na specjalną okazję model został wyposażony w unikatowe akcesoria oraz dopracowaną skrzynię i silnik, co odróżnia go od reszty modeli produkowanych w tamtym czasie. Od momentu kiedy powstał miał zaledwie kilku właścicieli.

Szef firmy organizującej aukcję podczas konkursu elegancji w Pebble Beach, David Gooding liczy na to, że ten spektakularny model przebije podczas licytacji rekordową cenę. Czy tak się stanie dowiemy się już 15 sierpnia.


Podobne wiadomości:

Naim, czyli Bentley wśród systemów audio

Naim, czyli Bentley wśród systemów audio

Samochody luksusowe 2016-10-19

Kolejni producenci wycofują się z salonu w Paryżu

Kolejni producenci wycofują się z salonu w...

Aktualności 2016-09-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
BMW Serii 4 - cała gama po liftingu
BMW Serii 4 - cała gama po liftingu
Bawarski producent odświeża Serię 4. Zmiany nie są duże, ale wyraźnie odświeżają wygląd popularnego modelu. Do poprawki załapały się od razu wszystkie wersje: Coupe, Grand Coupe, Cabrio oraz M4.