mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Podpatrzony Noble

Podpatrzony Noble

Minęło już pół roku odkąd ostatni raz zagranicznym reporterom udało sie przypłać brytyjski supersamochód Noble M600 podczas testów. Tym razem auto było poddawane próbom w Wielkiej Brytanii.

Podpatrzony Noble

Ostatnim razem zamaskowany Noble M600 był sprawdzany przez kierowcę testowego i inżynierów w gorącej Arizonie. Jak widać brytyjscy projektanci postanowili zaczerpnąć inspiracji u Włochów, a konkretniej od Ferrari F430. Wygląd tylnej części samochodu, lampy, spojler czy tylny dyfuzor sprawiają wrażenie jakby zostały zaprojektowane przez ludzi z Pininfariny. Przód samochodu jest stosunkowo krótki i dynamicznie opada, dzięki czemu opór aerodynamiczny będzie niewielki.

Brytyjska firma zamierza produkować nie więcej jak 50 egzemplarzy modelu M600 rocznie. Każdy będzie wyposażony w silnik V8 z podwójnym doładowaniem o pojemności 4,1 litra, pochodzącym od Volvo. Lekka masa i 600 koni mechanicznych mocy sprawią, że samochód z pewnością bez trudu przebije prędkość rzędu 320 km/h. Nie wiadomo jeszcze czy samochód trafi na stały ląd z kierownicą po lewej stronie.


Podobne wiadomości:

Hybrydy zastąpią Diesle?

Hybrydy zastąpią Diesle?

Technika 2016-06-06

Głośne superauta znikną z centrum Londynu

Głośne superauta znikną z centrum Londynu

Samochody luksusowe 2015-07-29

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic