mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Podpatrzony Noble

Podpatrzony Noble

Minęło już pół roku odkąd ostatni raz zagranicznym reporterom udało sie przypłać brytyjski supersamochód Noble M600 podczas testów. Tym razem auto było poddawane próbom w Wielkiej Brytanii.

Podpatrzony Noble

Ostatnim razem zamaskowany Noble M600 był sprawdzany przez kierowcę testowego i inżynierów w gorącej Arizonie. Jak widać brytyjscy projektanci postanowili zaczerpnąć inspiracji u Włochów, a konkretniej od Ferrari F430. Wygląd tylnej części samochodu, lampy, spojler czy tylny dyfuzor sprawiają wrażenie jakby zostały zaprojektowane przez ludzi z Pininfariny. Przód samochodu jest stosunkowo krótki i dynamicznie opada, dzięki czemu opór aerodynamiczny będzie niewielki.

Brytyjska firma zamierza produkować nie więcej jak 50 egzemplarzy modelu M600 rocznie. Każdy będzie wyposażony w silnik V8 z podwójnym doładowaniem o pojemności 4,1 litra, pochodzącym od Volvo. Lekka masa i 600 koni mechanicznych mocy sprawią, że samochód z pewnością bez trudu przebije prędkość rzędu 320 km/h. Nie wiadomo jeszcze czy samochód trafi na stały ląd z kierownicą po lewej stronie.


Podobne wiadomości:

Volvo XC70: Oszczędny i uterenowiony

Volvo XC70: Oszczędny i uterenowiony

Testy samochodów 2015-06-18

Już w tym roku pierwsza Arrinera

Już w tym roku pierwsza Arrinera

Samochody luksusowe 2015-04-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.