mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Podpatrzony Noble

Podpatrzony Noble

Minęło już pół roku odkąd ostatni raz zagranicznym reporterom udało sie przypłać brytyjski supersamochód Noble M600 podczas testów. Tym razem auto było poddawane próbom w Wielkiej Brytanii.

Podpatrzony Noble

Ostatnim razem zamaskowany Noble M600 był sprawdzany przez kierowcę testowego i inżynierów w gorącej Arizonie. Jak widać brytyjscy projektanci postanowili zaczerpnąć inspiracji u Włochów, a konkretniej od Ferrari F430. Wygląd tylnej części samochodu, lampy, spojler czy tylny dyfuzor sprawiają wrażenie jakby zostały zaprojektowane przez ludzi z Pininfariny. Przód samochodu jest stosunkowo krótki i dynamicznie opada, dzięki czemu opór aerodynamiczny będzie niewielki.

Brytyjska firma zamierza produkować nie więcej jak 50 egzemplarzy modelu M600 rocznie. Każdy będzie wyposażony w silnik V8 z podwójnym doładowaniem o pojemności 4,1 litra, pochodzącym od Volvo. Lekka masa i 600 koni mechanicznych mocy sprawią, że samochód z pewnością bez trudu przebije prędkość rzędu 320 km/h. Nie wiadomo jeszcze czy samochód trafi na stały ląd z kierownicą po lewej stronie.


Podobne wiadomości:

Hybrydy zastąpią Diesle?

Hybrydy zastąpią Diesle?

Technika 2016-06-06

Głośne superauta znikną z centrum Londynu

Głośne superauta znikną z centrum Londynu

Samochody luksusowe 2015-07-29

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota pracuje nad wodorową ciężarówką
Toyota pracuje nad wodorową ciężarówką
Japoński koncern rozpoczyna prace nad ciężarówką napędzaną ogniwami paliwowymi. Jest to kolejny pojazd Toyoty po autobusie FC Bus wykorzystujący innowacyjną technologię.