mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Pogromca Ferrari

Pogromca Ferrari

Na pierwszy rzut oka wygląda trochę jak połączenie dwóch supermarek: Lamborghini i Ferrari. Jednak jest on w stu procentach amerykański, a jego zadaniem będzie zdetronizowanie modeli z włoskich stajni. Saleen S5S zadebiutował właśnie na targach w Nowym Jorku.

Pogromca Ferrari

Nowy model marki Saleen został zaprojektowany w bardziej powściągliwy sposób niż poprzedni model S7. S5S Raptor charakteryzuje się bardzo subtelną, ale dynamiczną linią nadwozia, które zostało wykonane z lekkich kompozytów. Zamiast tradycyjnego dachu zamontowano szklaną, przyciemnianą powłokę, która ciągnie się aż do tylnej części samochodu, gdzie umieszczono silnik.

Sercem modelu S5S Raptor jest pięciolitrowy silnik wyposażony w sprężarkę mechaniczną. Jego osiem cylindrów w układzie V jest w stanie wydobyć 650 koni mechanicznych oraz gigantyczny moment obrotowy rzędu 854Nm. Moc będzie przekazywana za pomocą sześciostopniowej przekładni manualnej. W razie czego będzie można zamówić auto wyposażone w sekwencyjną skyrznię biegów sterowaną łopatkami przy kierownicy. Amerykański model rozpędzi się do setki w 3,2 sekundy.

Jednostka będzie napędzana za pomocą etanolu, jako część programu zakładającego zmniejszenie emisji spalin oraz uniezależnienia się od dostaw ropy naftowej.

Nie jest jeszcze znana dokładna data premiery tego samochodu, ale z pewnością wywoła jeszcze trochę zamieszania w segmencie supersamochodów. Producent zapewnia, że na publicznych drogach pojawi się on w przeciągu dwóch lat. Jego mocnym atutem ma być cena, która w przeliczeniu nie będzie przekraczać 380 tysięcy złotych.

Tematy w artykule: Saleen

Podobne wiadomości:

Ulepszony Mustang

Ulepszony Mustang

Samochody luksusowe 2010-06-14

Mustang z Kalifornii

Mustang z Kalifornii

Samochody luksusowe 2009-11-17

Komentuj:

~nick 2008-03-25

Ładny wynik biorąc pod uwagę, że to kompresor a nie turbo, chodzi mi o moment obrotowy - z 5 litrów ponad 850Nm.... grubo.....

~Artur 2008-03-25

Czyli parametry i osiągi jak SL black series. A cena o połowę niższa. Hmm... Tylko że Ferrari jest obciachowe

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Droga S19 - ruszają pierwsze prace
Droga S19 - ruszają pierwsze prace
GDDKiA poinformowała w środę o dużym zainteresowaniu biur projektowych odcinkiem Via Carpatia pomiędzy Lublinem a Lubartowem. Aż 11 firm stanęło jest zainteresowanych opracowaniem koncepcji programowej 24-kilometrowego fragmentu trasy S19.