mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Pogromca rekordów

Pogromca rekordów

Nadchodzi pogromca Bugatti Veyron. Przynajmniej tak do zrozumienia chce nam dać producent tego samochodu. Zagraniczne media dotarły do szczegółów na temat modelu SSC Ultimate Aero II.

Pogromca rekordów
Jak donosi źródło ten całkiem ładnie wyglądający supersamochód będzie wyposażony w silnik V8 o pojemności 6,8 litra. Jednak nie tylko w nim będzie tkwić cała moc. Do życia rozkręcać go będą dwie potężne turbosprężarki, dzięki którym maksymalna moc tego pojazdu wynosić będzie 1.350 koni mechanicznych. Przy wadze zaledwie 1.179 kilogramów auto będzie się rozpędzać do setki w 2,8 sekundy. Maksymalna prędkość to podobno 443km/h.

Jeżeli wszystkie dane zostaną oficjalnie potwierdzone, SSC Ultimate Aero II zasłuży na miano najszybszego samochodu na świecie. Dotychczasowy rekordzista to Bugatti Veyron Super Sport, który jest w stanie rozpędzić się do 431km/h.

Podobne wiadomości:

Oszczędny Volkswagen Golf TDI bije Rekord Guinnessa

Oszczędny Volkswagen Golf TDI bije Rekord...

Aktualności 2015-07-09

Rekord Guinessa Hondy Civic w zużyciu paliwa

Rekord Guinessa Hondy Civic w zużyciu paliwa

Aktualności 2015-07-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Najwolniejsze miasta w Polsce - ranking
Najwolniejsze miasta w Polsce - ranking
Wakacje ruszyły, a wraz z nimi zwiększył się ruch na polskich drogach. Specjaliści z serwisu korkowo.pl sprawdzili jak wygląda sytuacja na polskich drogach w ostatnich miesiącach. Po których miastach jeździ się najwolniej?
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech