mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Pogromca rekordów

Pogromca rekordów

Nadchodzi pogromca Bugatti Veyron. Przynajmniej tak do zrozumienia chce nam dać producent tego samochodu. Zagraniczne media dotarły do szczegółów na temat modelu SSC Ultimate Aero II.

Pogromca rekordów
Jak donosi źródło ten całkiem ładnie wyglądający supersamochód będzie wyposażony w silnik V8 o pojemności 6,8 litra. Jednak nie tylko w nim będzie tkwić cała moc. Do życia rozkręcać go będą dwie potężne turbosprężarki, dzięki którym maksymalna moc tego pojazdu wynosić będzie 1.350 koni mechanicznych. Przy wadze zaledwie 1.179 kilogramów auto będzie się rozpędzać do setki w 2,8 sekundy. Maksymalna prędkość to podobno 443km/h.

Jeżeli wszystkie dane zostaną oficjalnie potwierdzone, SSC Ultimate Aero II zasłuży na miano najszybszego samochodu na świecie. Dotychczasowy rekordzista to Bugatti Veyron Super Sport, który jest w stanie rozpędzić się do 431km/h.

Podobne wiadomości:

Oszczędny Volkswagen Golf TDI bije Rekord Guinnessa

Oszczędny Volkswagen Golf TDI bije Rekord...

Aktualności 2015-07-09

Rekord Guinessa Hondy Civic w zużyciu paliwa

Rekord Guinessa Hondy Civic w zużyciu paliwa

Aktualności 2015-07-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.