mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Policyjne Lamborghini

Policyjne Lamborghini

Piraci drogowi, którzy wybieracie się do Włoch i tam chcielibyście bezkarnie poszaleć na autostradach - strzeżcie się! Na wyposażenie włoskiej policji trafił bowiem właśnie Lamborghini Gallardo LP560-4.

Policyjne Lamborghini

Przekazany włoskiej policji w ubiegłym tygodniu Gallardo LP560-4 dysponuje dziesięciocylindrowym silnikiem (V10) o pojemności 5,2 l i mocy 560 koni mechanicznych. Tak wyposażony radiowóz jest w stanie rozpędzić się do "setki" w 3,7 s., zaś jego maksymalna prędkość wynosi 325 km/h.

Nie jest to pierwszy model tej włoskiej marki przekazany włoskiej policji. Ta nietypowa dość współpraca rozpoczęła się już w 2004 roku, kiedy to na służbę do rzymskiej policji został oddelegowany pierwszy Gallardo. Od tego czasu auto to pokonało już ok. 140 tys. km. Drugi etap współpracy rozpoczął się już rok później. Wówczas to kolejne Gallardo trafiło tym razem na drogi w okolicach Bolonii i w ciągu trzech lat pokonało w sumie ok. 100 tys km. Obecne, trzecie już Gallardo, jakie trafi do włoskiej policji, będzie służyć na drogach w departamencie Lazio.

Nie tylko parametry tego radiowozu mają być jego silną stroną. Auto wyposażono również w szereg najnowszych technologii, które mogą się okazać przydatne podczas akcji policyjnej. Przede wszystkim znalazł się tam wideorejestator, z którego obraz trafia bezpośrednio do centrali. Dzięki temu dość szybko można sprawdzić, czy dany pojazd nie jest np. kradziony. W aucie znalazł się również system GPS, za pomocą którego wiadomo, w którym miejscu obecnie znajduje się Lamborghini, w którą stronę i z jaką prędkością się porusza. Nie zabrakło jednak i bardziej klasycznych elementów wyposażenia radiowozów, m.in. uchwytów na broń, policyjnego radia, lizaka czy wreszcie policyjnych kogutów, które zostały jednak zoptymalizowane pod względem właściwości aerodynamicznych.

W razie potrzeby przekazane włoskiej policji Lamborghini może też być pomocne w razie potrzeby ratowania życia ludzkiego. Na wyposażeniu znalazł się m.in. defibrylator, a w przedziale bagażowym znalazła się lodówka, która może być wykorzystana do przewozu ludzkich organów do przeszczepu.


Podobne wiadomości:

Superauto od Audi i Lamborghini

Superauto od Audi i Lamborghini

Samochody luksusowe 2017-03-11

Elektryfikacja zaraża kolejne gałęzie koncernu z Wolfsburga. Teraz pojawiają się plotki o elektrycznych supersamochodach od Audi i Lamborghini. 

Garaż marzeń

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~W Polsce koreańskie badziewie a tam lambo :D :D :D 2009-06-03

W Polsce koreańskie badziewie a tam lambo :D :D :D

~smirnoff 2008-11-08

To nie jest regularny samochód włoskiej policji, ciołku, a te koreańskie szroty są dla policji polskiej samochodem podstawowym. Zobacz czym we francji jeżdżą

~. 2008-10-28

Jak pojazd robocopa lub batmana

~Pedro 2008-10-28

To jest bardzo proste, Polska nie ma autostrad ani normalnych dróg :)

~MIKA 2008-10-27

Dlaczego Policja w Polsce ma koreańskie szroty, a we Włoszech Lamborghini ???!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.