mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Polski supersamochód na giełdzie w Londynie

Polski supersamochód na giełdzie w Londynie

Producent pierwszego polskiego supersamochodu poinformował dzisiaj, że jego akcje zadebiutowały na giełdzie GXG Markets w Londynie. Firma zamierza trafić ze swoim produktem na zachodnie rynki (Chiny, Bliski Wschód, Europa Zachodnia).

Polski supersamochód na giełdzie w Londynie

Arrinera Automotive Holding jest spółką zależna od notowanej na NewConnect VENO S.A. oraz jest spółką-matką warszawskiej Arrinera Automotive S.A. Ta z kolei odpowiada za projekt Arrinera Hussarya.

Pierwszym modelem marki Arrinera, który trafi do produkcji będzie Hussarya 33. Będzie to limitowana edycja auta, wyprodukowana tylko w 33 sztukach.

Według danych podawanych przez producenta samochód zostanie wyposażony w silnik V8 o mocy 650 KM. Zapewni on przyspieszenie od 0 do 100 km/h w ciągu 3,2 s. Prędkość maksymalna tej maszyny wyniesie 340 km/h.

Podstawowa cena standardowej wersji Arrinery ma wynosić ok. 160 tys. euro. Model Hussarya 33 wyniesie ok. 200 tys. EUR. Rezerwacja supersamochodu będzie możliwa wyłącznie po wpłaceniu zaliczki. Producent planuje uruchomienie produkcji w 2015 roku.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Arrinera
Tematy w artykule: Arrinera Arrinera Hussarya

Podobne wiadomości:

Arrinera Hussarya trafi do sprzedaży w 2015 r

Arrinera Hussarya trafi do sprzedaży w 2015 r

Samochody luksusowe 2014-10-28

Arrinera pokazała swój samochód w Poznaniu!

Arrinera pokazała swój samochód w Poznaniu!

Samochody luksusowe 2015-04-10

Komentuj:

~jj72 2014-06-12

oj dłuuuugo się to już rozkręca - chyba taka typowy polski niewypał - brak informacji, pseudo auto niejeżdżące - wystarczy poczytać stare informacje na ten temat, że w miarę ładny z zewnątrz to nie wszystko - a wystarczy poszukać np. Rimac - super samochód elektryczny chorwackiej spółki dla porównania...nnasi chcą ugryźć trochę tortu luksusowych samochodów - ale czy ktoś myślał o tym czy ktoś kupi nieznany samochód nieznanego producenta i to za nie małą kasę?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross