Porsche diesel?

Porsche zafundowało już swoim fanom terapię szokową, kiedy parę lat temu zdecydowało się na wprowadzenie modelu z segmentu SUV. Ten sam model będzie testować odporność wielbicieli sportowej marki na umieszczenie pod maską silnika wysokoprężnego.

Porsche diesel?

Niemiecki producent czując coraz mocniejszy oddech ekologów na karku musi zacząć robić coś w kierunku zmniejszenia emisji szkodliwych substancji. W najbliższych planach Porsche jest uwzględniony model Cayenne Hybrid, gdyż firma zamierza do 2012 roku zmniejszyć emisję CO2 ze swoich samochodów o 20 procent. Zatem niewykluczone, że zostanie użyty do tego celu silnik diesla.

Testowany prototyp został przyłapany przez fotoreportera na jednej ze stacji benzynowych w północnej Szwecji. Nie byłoby w tym aucie nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że oko reportera przyłapało kierowcę korzystającego z dystrybutora oleju napędowego. Poza tym można zauważyć, że końcówki wydechu różnią się znacznie od tych, które na co dzień widzieliśmy w modelach marki Porsche.

Tak więc już niedługo może się okazać, że do gamy jednostek napędowych szlachetnego Porsche dołączy poczciwy, klekoczący turbodiesel.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Porsche Cayenne
Porsche Cayenne
Cena podstawowa już od: 361 330 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Zakaz rejestracji Porsche Cayenne w Szwajcarii

Zakaz rejestracji Porsche Cayenne w...

Aktualności 2017-08-22

Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki

Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki

Aktualności 2017-07-31

Komentuj:

~??? 2008-03-20

No niestety porsche kontynuuje program polegający na zniszczeniu marki najpierw suv teraz diesel, panom z zarządu proponuje nastepnie zaprojektować samochod dla ludu bedacego np. konkurentem dla golfa , w koncu silnik diesla juz beda mieli a i w cayenne pracuja juz silniki z vw takze glowa do gory niedlugo dostaniemy porsche za grosze superrrrr i legende firmy chu.... strzeli na dobre gratuluje trzeba pamietac ze zyski nie sa najwazniejsze a wizerunek marki latwo mozna stracic do dzisiaj porsche bylo samochodem wyjatkowym co bedzie jutro z ta firma .....

~rudolf 2008-03-17

czytajac dzisiejsze texty typu klekoczacy diesel krew mnie zalewa. Jak juz to terkotaja,a od terkotania do klekotania dluuga droga.

~Dasz 2008-03-17

I tak nie pobije Kiły sorento i hyundaia santafe

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando