mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Porsche zwiększy swoją gamę modelową

Porsche zwiększy swoją gamę modelową

Producent aut z Zuffenhausen pod skrzydłami nowego właściciela, czyli koncernu Volkswagen zamierza zwiększyć swoją ofertę aut do 8-9 modeli. Czego możemy się spodziewać?

Porsche zwiększy swoją gamę modelową
Jednym z potencjalnych aut mających dołączyć do gamy, jakie rozważa Porsche jest tajemniczy model o kodowej nazwie Projekt 960. Ten model ma konkurować z Ferrari. Auto ma być dwumiejscowym coupe wyposażonym w silnik umieszczony centralnie. Jednostką napędową ma być silnik V8 biturbo, który ma generować moc ponad 600 KM.

We wrześniu przyszłego roku Porsche do oficjalnej sprzedaży włączy hybrydowy model 918 Spyder. Jeden z pierwszych superaut hybrydowych wyposażony w technologię plug-in będzie dostarczał 770 KM mocy. Źródłem napędu będzie 4.8 litrowy silnik V8 wspomagany przez dwa motory elektryczne.

Kolejnym modelem będzie mniejsza wersja Panamery, która pojawi się jako Porsche Pajun. Ten model ma być konkurentem w segmencie, w którym rywalizuje m.in. BMW Serii 5. W 2014 roku rozpocznie się produkcja kompaktowego SUVa, który znany jest obecnie jako Macan.

"Możliwe, że będziemy musieli poczekać na kolejną generację klientów, nim do gamy modelowej dołączy mały roadster", powiedział prezes Porsche, Matias Mueller. Debiut małego roadstera pierwotnie przewidziany był na rok 2014, jednak zanosi się, że na model o kodowej nazwie Projekt 551 będziemy musieli dłużej czekać. Z kolei w listopadzie podczas targów w Los Angeles zobaczymy najnowsze wcielenie Caymana.

Marka z Zuffenhausen planuje do 2018 roku zwiększyć sprzedaż swoich modeli do 200 tys. sztuk rocznie. Ostatni rok firma zamknęła ze sprzedażą 117 tys. sztuk modeli Porsche.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Porsche Macan
Porsche Macan
Cena podstawowa już od: 232 320 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Porsche 911 Carrera T – budżetowe „R”

Porsche 911 Carrera T – budżetowe „R”

Aktualności 2017-10-23

Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki

Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki

Aktualności 2017-07-31

Komentuj:

~PORSZE? 2012-07-31

Porsche to bez wątpienia najlepsza marka premium na rynku, jak zwiększą liczbę modeli i zrobią coś nieprzemyślanego to mogą już nie być najlepszą marką luksusową :) Zwiększenie sprzedaży będzie miało negatywny wpływ na prestiż marki.

~pawian 2012-07-20

Aston ma Cygneta (Toyę IQ) no to Porsche musi mieć swoje UP! :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?