mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Powrót Firebirda?

Powrót Firebirda?

Następne lata będą obfite jeśli chodzi o powroty legendarnych, amerykańskich modeli. W 2009 roku pojawi się Chevrolet Camaro. Pontiac również nie zamierza przespać okazji i do łask może wrócić model Trans Am, który był znany z pewnego amerykańskiego serialu.

Powrót Firebirda?

Jak się okazuje, w przypadku tego drugiego modelu sprawa nie będzie taka łatwa. Podczas spotkania amerykańskich dealerów samochodów tej marki wyszło na to, że przywrócenie do życia napędzanego na tylną oś Firebirda Trans-Am`a może być dla koncernu zbyt kosztowne.

Jak wyliczono może to kosztować nawet 200 milionów dolarów. W dodatku interes jest niezbyt pewny, bo nie są znane oczekiwania rynku w stosunku do takiego modelu. Docelowo koncern General Motors chciał uczynić markę Pontiac odpowiedzialną za produkcję sportowych modeli. Jednak taka wizja odeszła na dalszy plan. Losy zmartwychwstałego Firebirda wyjaśnią się za kilka miesięcy.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Pontiac
Tematy w artykule: Pontiac

Podobne wiadomości:

Świetna replika Miury

Świetna replika Miury

Aktualności 2011-01-20

Pontiac GTO - Muskularny wzorzec

Pontiac GTO - Muskularny wzorzec

Aktualności 2011-03-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Volkswagen Jetta - niedostępny w Europie
Nowy Volkswagen Jetta - niedostępny w Europie
Na targach w Detroit zadebiutował właśnie jeden z najważniejszych modeli dla koncernu Volskwagen. Kolejne wcielenie Jetty lada moment trafi na ulice za wielką wodą.