mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Powrót do przeszłości

Powrót do przeszłości

Powróćmy na krótko do lat trzydziestych ubiegłego wieku. Wtedy to dumnie wkroczył na rynek Maybach Zeppelin DS7 oraz DS8.  Oba auta były wyposażone w silniki V12, generujące niesamowitą jak na owe czasy moc  150 oraz 200 koni mechanicznych.

Powrót do przeszłości

Teraz powróćmy szybko do XXI wieku. Na rynku funkcjonuje odświeżona po kilkudziesięcioletniej przerwie marka Maybach, równie szykowna i luksusowa jak niegdyś. Tym razem jednak znajduje się pod skrzydłami Daimler AG. W ramach nawiązania do historii marka Maybach postanowiła przywrócić do życia Zeppelina, pod maską którego również znalazła się jednostka V12.

Tym razem jednak moc 640 koni mechanicznych oraz moment obrotowy rzędu 1.000Nm nie są tak spektakularne jak lata temu wspomniane osiągi. Nadal jednak budzą respekt. Auto jest mocniejsze zaledwie o 28 koni mechanicznych od "zwykłego" Maybacha. Jednak nie w osiągach rzecz.

Maybach Zeppelin został poddany kilku subtelnym zmianom. W samochodzie tego kalibru nie wypada zawieszać choinki o zapachu kokosowym, żeby w środku można było poczuć dyskretną nutkę odświeżającego zapachu. Dlatego też producent rozwiązał ten problem montując specjalny atomizer z perfumą, wyceniony na bagatela - prawie 18 tysięcy złotych. Bardzo dyskretnie rozprzestrzenia on zapach po naciśnięciu.

Tą opcję docenią z pewnością osoby okupujące tylną kanapę, bowiem w połączeniu z detalami jakimi zostało wykończone wnętrze całość będzie tworzyć niesamowity klimat. Z zewnątrz styliści przyprawili Zeppelina nowym wzorem dwudziestocalowych felg wykończonych chromem, przyciemnionymi tylnymi lampami oraz dwutonową kolorystyką karoserii. Na listwach progowych oraz wystającym na masce logo Maybacha pojawią się napisy "Zeppelin". 

Nowy Maybach zostanie zaprezentowany w pierwszym tygodniu marca podczas targów motoryzacyjnych w Genewie. Pierwsze egzemplarze trafią do klientów już jesienią. Powstanie tylko 100 egzemplarzy tej wersji, natomiast cennik otwiera kwota rzędu 1.800.000 złotych.

 

Zobacz koniecznie: Wszystko o Maybach
Tematy w artykule: Maybach

Podobne wiadomości:

Klasa S liderem wśród topowych limuzyn

Klasa S liderem wśród topowych limuzyn

Samochody luksusowe 2014-12-18

Maybach Zeppelin - wideo

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.