mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Powrót powiększonego Daimlera

Powrót powiększonego Daimlera

Na bazie turbodoładowanego Jaguara XJ powstaje właśnie Daimler Super8 o przedłużonym rozstawie osi. Będzie to drugi tego typu samochód wywodzący się z Coventry, w którym nadwozie zostanie wykonane w całości z aluminium.

Powrót powiększonego Daimlera
W nowej limuzynie nie poprzestano jedynie na zmianie wyglądu przedniego zderzaka oraz kilku mniej znaczących detali. Auto otrzyma całkowicie nową linię. Zmieni się jego przód, tył, drzwi, listwy boczne, a także wiele innych elementów. Całość będzie osadzona na czterech unikatowych felgach z lekkiego stopu.

Potencjalny klient będzie miał możliwość maksymalnej personalizacji wyglądu wnętrza, począwszy od kilku rodzajów skór aż po dywaniki z wełny owczej. Wewnątrz będzie można zamówić wszelkie techniczne nowości, takie jak na przykład ekrany LCD wmontowane w zagłówkach, czterostrefowa klimatyzacja, regulowane w wielu płaszczyznach fotele przednie i tylne, a także wiele innych. Lista wyposażenia dodatkowego będzie naprawdę długa.

Pod muskularnym nadwoziem ukrywać się będzie jednostka V8 o pojemności 4,2 litra. Jej osiągi mówią jednak same za siebie. Pięć sekund do setki oraz prędkość maksymalna rzędu 250 km/h (ograniczona elektronicznie) to tylko namiastka emocji jakie będą towarzyszyć za kółkiem Daimlera. Na więcej informacji trzeba będzie jeszcze poczekać do targów motoryzacyjnych we Frankfurcie.

Czytaj także:

Make-up dla Jaguara XJ 2007-03-02

Kot na masce 2007-02-05

Jaguar XJ najbardziej luksusowy 2007-01-24

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Jaguar XJ
Jaguar XJ
Cena podstawowa już od: 419 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Jaguar XJ najbardziej luksusowy

Jaguar XJ najbardziej luksusowy

Samochody luksusowe 2007-01-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.