mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Powrót "super" Gallardo?

Powrót "super" Gallardo?

W zeszłym roku dowiedzieliśmy się, że Lamborghini zaniechało projekt o nazwie Gallardo Superleggera. Jednak najnowsze zdjęcia z toru Nurburgring mówią co innego. Na torze pojawił się bardzo podejrzany egzemplaz Gallardo.

Powrót

Prawdopodobnie jeżdżący po torze egzemplarz to Lamborghini Gallardo LP560-4 Superleggera. Lamborghini miało w zwyczaju przez ostatnie lata pokazywać nowe modele podczas największych imprez motoryzacyjnych. Przez ostatnie miesiące był to jednak trudny czas, z powodu zapaści na globalnych rynkach. Jednak widać, że włoska stajnia łatwo się nie poddaje i pracuje nad nowymi modelami.

Wieści o wersji Superleggera pojawiły się blisko końca cyklu życiowego modelu, rok zanim został zaprezentowany model LP560-4.

Superlekka wersja miała być zasilana silnikiem o mocy 520 koni mechanicznych, czyli o 10 koni mocniejszym od wersji bazowej. Przy okazji samochód miał ważyć o 100 kilogramów  mniej. Nie wiadomo jeszcze czego można się spodziewać po wersji spotkanej na północnej pętli toru Nurburgring.


Podobne wiadomości:

Lamborghini Urus oficjalnie - dane techniczne, osiągi, rozwiązania

Lamborghini Urus oficjalnie - dane...

Premiery 2017-12-05

Lamborghini Terzo Millennio – pokaz technologii

Lamborghini Terzo Millennio – pokaz...

Aktualności 2017-11-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.