mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Prezes De Tomaso aresztowany

Prezes De Tomaso aresztowany

Firma De Tomas w ostatnim czasie ogłosiła bankructwo. Jednak nie jest to najbardziej sensacyjna wiadomość, gdyż ta dotyczy prezesa firmy.

Prezes De Tomaso aresztowany
Gian Mario Rossignolo człowiek, który wykupił prawa do marki De Tomaso w 2009 roku, po tym jak włoska legenda została zlikwidowana pięć lat wcześniej został aresztowany. Postawiono mu zarzut malwersacji finansowych.

Okazuje się, że wraz z Rossignolo policja zatrzymała również szefa działu kadr oraz mężczyznę określonego jako "pośrednika finansowego". Organy dochodzeniowe sprawdzą czy część z 9.2 mln dolarów jakie De Tomaso otrzymało na odnowienie swego imienia nie trafiło na prywatne konta.

Śledztwo prowadzi włoska policja ds. zwalczania przestępstw podatkowych. Oficerowie sprawdzają gdzie trafiły pieniądze, które miały zostać przeznaczone na zmodernizowanie dawnej fabryki Pininfariny, gdzie planowano produkcję aut z logiem De Tomaso.

De Tomaso umiera po raz drugi i to może być już śmierć definitywna. Smutna to historia, gdyż marka ta stworzyła legendarną Panterę czy Mangustę. Historia De Tomaso pokazuje, że do wskrzeszenia marki nie wystarczy jedynie legendarna nazwa.
Tematy w artykule: De Tomaso

Podobne wiadomości:

Kolejna marka umiera

Kolejna marka umiera

Samochody luksusowe 2012-05-11

BMW chce kupić DeTomaso!

BMW chce kupić DeTomaso!

Samochody luksusowe 2012-09-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?