mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Pro-rodzinny Morgan

Pro-rodzinny Morgan

Brytyjski producent sportowych i luksusowych samochodów - firma Morgan na targach w Genewie prezentuje czteroosobowy model zbudowany na bazie modelu Roadster.

Pro-rodzinny Morgan
Optycznie nowy model Morgana niewiele różni się od wersji bazowej. Drobnym zmianom uległ przód samochodu oraz tylna część auta, która otrzymała nowy wygląd. W nadkola wkomponowano natomiast 18”calowe „szprychowe” felgi, które w pełni nadają czteromiejscowemu Morganowi sportowy charakter.

Brytyjczyk może być napędzany 2-litrowym silnikiem o mocy 145 KM lub żwawszą jednostką V6 o pojemności 3000 ccm i mocy 223 KM. Ten drugi motor montowany jest także w modelu Roadster, jego maksymalny moment obrotowy wynosi 280 Nm i do „setki” rozpędza Morgana w pięć sekund. Obie jednostki budowane są przez markę Ford.

Z ciekawostek jakie posiada Morgan w wersji czteroosobowej można wyróżnić np. dwa tylne składane fotele, które umożliwiają transport większego bagażu oraz system Isofix ułatwiający montaż fotelików dziecięcych. Czyżby modele Morgana zmieniły niezależny charakter na bardziej pro-rodzinny?

12 250 Euro – tyle kosztowałoby jedno miejsce w czteroosobowym Morganie gdyby do łącznej ceny nie zostały wliczone inne podzespoły. Tylko po co komuś jedno miejsce? Tak więc za kompletną brytyjską maszynę trzeba zapłacić równe 49 000 Euro.

Czytaj także:

Limitowany Morgan 4/4 na 70. rocznicę 2006-01-06

Nowy Morgan w 2006 2005-12-20
Tematy w artykule: Morgan Morgan 4 Seater

Podobne wiadomości:

Genewa 2015: usłyszeliśmy nowego Morgana

Genewa 2015: usłyszeliśmy nowego Morgana

Aktualności 2015-02-17

Białoruski Morgan Threewheeler na pedały

Białoruski Morgan Threewheeler na pedały

Aktualności 2015-07-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.