mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Projekt "Orzeł"

Projekt "Orzeł"

O marce Lotus było ostatnimi czasy cicho. W tym roku przypada jednak sześćdziesiąta rocznica powstania pierwszego modelu Lotus. Colin Chapman zbudował pierwszego wyścigowego Lotusa w 1948 roku. Tegoroczne targi w Wielkiej Brytanii będą okazją do uczczenia tego wydarzenia.

Projekt

Przez jakiś czas w sieci pojawiały się informacje o tym, że nowy Lotus będzie nieco większy od obecnej wersji modelu Elise. Potwierdzają to zdjęcia, które ukazały się właśnie na jednym z zagranicznych portali.

Auto, które póki co ukrywa się pod nazwą "Project Eagle" będzie napędzane centralnie montowanym silnikiem V6 o pojemności 3,5 litra. Został on stworzony przez inżynierów Toyoty i będzie przekazywał napęd wyłącznie na tylną oś. Dzięki temu, że produkcja silnika spoczywa na barkach zewnętrznej firmy, inżynierowie Lotusa mogą się skupić na takich elementach jak podwozie, bezpieczeństwo oraz rozkład masy.

Lotus Eagle będzie sprzedawany w pięciu różnych wersjach. Po raz pierwszy w tym brytyjskim aucie pojawią się łopatki służące do zmiany biegów. Do masowej produkcji wejdzie on pod koniec 2008 roku, natomiast pierwsze egzemplarze trafią do rąk klientów już na początku 2009 roku.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Lotus
Tematy w artykule: Lotus

Podobne wiadomości:

Niespodzianka od Lotusa w Genewie

Niespodzianka od Lotusa w Genewie

Samochody luksusowe 2015-01-20

Lotus 3-Eleven pojawi się w Goodwood

Lotus 3-Eleven pojawi się w Goodwood

Aktualności 2015-06-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.