mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Przejedzie Danię w 20 minut

Przejedzie Danię w 20 minut

Dania doczekała się swojego pierwszego supersamochodu. 1.104 konny Zenvo ST1 jest tak szybki, że można nim przejechać jego ojczysty kraj w czasie nie przekraczającym 20 min.

Przejedzie Danię w 20 minut

Zenvo ST1 jest pierwszym supersamochodem wyprodukowanym w Danii. Stylistyka tego pojazdu jest niebanalna. Wygląda jakby został żywcem wyciągnięty ze sceny filmu science-fiction. Jednak wrażenie robi nie tylko jego wygląd.

Za plecami kierowcy znajduje się wyposażony w turbosprężarkę i kompresor silnik V8 o pojemności siedmiu litrów. Inżynierowie Zenvo wydobyli z jednostki moc 1.104 koni mechanicznych oraz gigantyczny moment obrotowy o wartości 1.430 Nm, który jest osiągany przy 4.500obr./min.

Auto rozpędza się do setki w trzy sekundy. Jego prędkość maksymalna została elektronicznie ograniczona do 375 kilometrów na godzinę. Potężna moc jest przekazywana poprzez hydraulicznie sterowany dyferencjał o ograniczonym poślizgu. Co ciekawe, w Zenvo zamontowano sześciobiegową skrzynię manualną. Cena samochodu nie jest jeszcze znana. Pojazd zadebiutuje prawdopodobnie podczas tegorocznego wyścigu Le Mans.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Zenvo ST1 Wszystko o Zenvo
Tematy w artykule: Zenvo Zenvo ST1

Podobne wiadomości:

Upokorzy Veyrona?

Upokorzy Veyrona?

Samochody luksusowe 2010-10-25

Ten duński supersamochód dopiero narobi zamieszania w swojej klasie. Zenvo ST1 jest wyposażony w silnik V8 o pojemności 7 litrów, który skrywa w sobie potężną moc.

"Veyron-killer" z Danii

Samochody luksusowe 2009-11-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?