mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > RWD powraca do Lamborghini

RWD powraca do Lamborghini

Od paru dobrych lat wszystkie modele produkowane przez włoską stajnię Lamborghini posiadały napęd przekazywany na wszystkie koła. Napęd na tył (RWD) ma jednak powrócić i to w wielkim stylu, w modelu Gallardo LP550-2.

RWD powraca do Lamborghini

Lamborghini przymierza się bardzo mocno do wprowadzenia specjalnej wersji modelu Gallardo. Świadczą o tym chociażby pierwsze zdjęcia z przecieku prezentujące samochód. Nazwa LP550-2 sugeruje, że zamiast tradycyjnie przekazywanego napędu na cztery koła, tym razem nowe Lamborghini będzie typową "ośką".

Za plecami kierowcy nadal będzie pomrukiwać rasowo potężny silnik V10 o pojemności 5,2 litra, którego moc maksymalna została oszacowana na 550 koni mechanicznych. W standardzie samochód będzie montowany z sześciostopniową skrzynią manualną. Pomimo mniejszej mocy niż w przypadku wersji LP560-4, 10 koni mechanicznych mniej wcale nie oznacza gorszych osiągów. Od zera do setki sprint w tym samochodzie trwa jedynie 3,9 sekundy.

Auto powstanie tylko w 250 egzemplarzach i będzie dostępne w gamie ośmiu specjalnych kolorów. Nowe Lamborghini będzie zabawką dla doświadczonych kierowców. Brak napędu na cztery koła, napęd na tylną oś i manualna skrzynia biegów przekazująca grubo ponad 500 koni na pewno będzie nie lada gratką dla torowych matadorów.


Podobne wiadomości:

Superauto od Audi i Lamborghini

Superauto od Audi i Lamborghini

Samochody luksusowe 2017-03-11

Elektryfikacja zaraża kolejne gałęzie koncernu z Wolfsburga. Teraz pojawiają się plotki o elektrycznych supersamochodach od Audi i Lamborghini. 

Lamborghini w płomieniach – akcja serwisowa

Lamborghini w płomieniach – akcja serwisowa

Aktualności 2017-02-17

Komentuj:

~On_ 2009-07-02

Chyba wkradla sie jakas pomylka bo Gallardo niemialo silnika V12 tylko V10. Panie dziennikarzu niepowinno sie takich gaf popelniac.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.