mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Rakieta pułkownika

Rakieta pułkownika

W środowisku międzynarodowym Libia nie ma najlepszej opinii. Dyktatorski kraj niejednokrotnie znajdował się na ustach całego świata w związku z rozwijanym przez siebie programem broni nuklearnej. Teraz znalazł się po raz kolejny, jednak nie za sprawą bomb, a rakiety... samochodu rakiety.

Rakieta pułkownika
Wszystko zaczęło się od pomysłu libijskiego przywódcy Muammara Kadafiego, który zapragnął posiadać pojazd, który mógłby stać się "przyszłością branży motoryzacyjnej". Tak przynajmniej twierdzi grono ekspertów ds. marketingu i kreowania wizerunku skupione wokół dyktatora. Samochód miał być jednocześnie jednym z wielu  prezentów jakie otrzymał Kadafi podczas obchodów 40. rocznicy przejęcia władzy w Libii.


W przeddzień tych hucznych uroczystości (31. sierpnia 2009), w godzinach wieczornych w stolicy Libii - mieście Trypolis, zaprezentowane zostały dwa prototypy "The Rocket" (z ang. rakieta). Według oficjalnej informacji prasowej zostały one zaprojektowane "w stylu łodzi wyścigowej i zapewniają maksimum bezpieczeństwa". Projekt został sfinansowany za libijskie pieniądze, a jego autorem jest mała, włoska firma konstruktorska - Tesco TS.

Inżynierowie Tesco modelami studyjnymi "The Rocket" przelali wizję rewolucyjnego przywódcy w "perfekcyjne skonstruowane auto", mówiono na konferencji prasowej w Trypolis. A że każde perfekcyjne wykonanie dzieła wiąże się z reguły z dużymi pieniędzmi, każde z aut kosztowało pułkownika Kadafiego 2 miliony Euro. Wnętrze samochodów zostało wyścielone libijskim dywanami, a na pokładzie znalazło się wiele komfortowych udogodnień oraz elektrycznych gadżetów, godnych każdego luksusowego samochodu. Auto posiada cztery miejsca, a dostęp do tylnych siedzeń możliwy jest po odsunięciu jak w vanie drugiej pary drzwi.

Cały ten blichtr został zamknięty w karoserii, której długość i szerokość wynoszą odpowiednio 5,50 i 1,87 m. Arabska rakieta napędzana jest 230-konnym silnikiem V6 i podobno aktualnie są sprawdzane możliwości wprowadzenia modelu do seryjnej produkcji.

Podobne wiadomości:

Skoda Atero Coupe - pokaz możliwości

Skoda Atero Coupe - pokaz możliwości

Aktualności 2016-05-25

Dwa koncepty Mazdy na targach Tokio Motor Show

Dwa koncepty Mazdy na targach Tokio Motor...

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

~mgcomapny 2009-09-11

przod mozna jeszcze wytrzymac ale na tyl nie da sie patrzec nie skrzywiajac sie :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando