mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Rekordowa dostawa modeli Rolls-Royce Phantom

Rekordowa dostawa modeli Rolls-Royce Phantom

Hotel Peninsula w Hong-Kongu złożył rekordowe zamówienie na dostawę, aż 14 modeli Phantom z przedłużonym rozstawem osi. Luksusowe limuzyny zostały przygotowane według specjalnych kryteriów właściciela hotelu i stanowią unikatową flotę pojazdów.

Rekordowa dostawa modeli Rolls-Royce Phantom
To największe zamówienie dla marki Rolls-Royce w całej jej historii. Do tej pory brytyjski producent luksusowych limuzyn mógł poszczycić się dostawą w jednym cyklu ośmiu modeli i co ciekawe to zamówienie również pochodziło od hotelu Peninsula – nota bene hotel ten wykorzystuje w swojej flocie modele Rolls-Royce od 1970 roku.

Wyprodukowane w macierzystej fabryce marki w Goodwood, 14 egzemplarzy Phantoma wyróżnia unikatowo zaprojektowane wnętrze oraz ciemnozielony kolor karoserii. Na potrzeby klientów hotelu Phantomy otrzymały także specjalne oświetlenie wnętrza, a nawet klimatyzowane schowki na małe ręczniki do rąk. W każdym z egzemplarzy zaimplementowano aż 18 różnych odcieni skóry na dachu, drzwiach i obiciach siedzeń oraz użyto wysokiej jakości drewnianych wykończeń.

W autach zadbano również o odpowiedni nastrój i rozrywkę, za które odpowiedzialnych jest 15 głośników o łącznej mocy 420 Watt. Nie zapomniano również o multimedialnych odtwarzaczach i monitorach LCD.

Podczas budowy 14 hotelowych egzemplarzy, konstruktorzy i projektanci marki Rolls-Royce poświęcili indywidualnie każdemu z aut 350 godzin.

Czytaj także:

Rolls-Royce podbija Pakistan 2006-11-24

Segment aut premium zagrożony? 2006-10-06

Rolls-Royce pracuje nad nowym modelem 2006-09-29
Tematy w artykule: Rolls-Royce Rolls-Royce Phantom

Podobne wiadomości:

Rolls Royce Phantom VIII – nowy wymiar luksusu

Rolls Royce Phantom VIII – nowy wymiar...

Premiery 2017-07-28

Rolls-Royce Cullinan - SUV z Goodwood

Rolls-Royce Cullinan - SUV z Goodwood

Samochody luksusowe 2016-12-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.