mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Rekordowa dostawa modeli Rolls-Royce Phantom

Rekordowa dostawa modeli Rolls-Royce Phantom

Hotel Peninsula w Hong-Kongu złożył rekordowe zamówienie na dostawę, aż 14 modeli Phantom z przedłużonym rozstawem osi. Luksusowe limuzyny zostały przygotowane według specjalnych kryteriów właściciela hotelu i stanowią unikatową flotę pojazdów.

Rekordowa dostawa modeli Rolls-Royce Phantom
To największe zamówienie dla marki Rolls-Royce w całej jej historii. Do tej pory brytyjski producent luksusowych limuzyn mógł poszczycić się dostawą w jednym cyklu ośmiu modeli i co ciekawe to zamówienie również pochodziło od hotelu Peninsula – nota bene hotel ten wykorzystuje w swojej flocie modele Rolls-Royce od 1970 roku.

Wyprodukowane w macierzystej fabryce marki w Goodwood, 14 egzemplarzy Phantoma wyróżnia unikatowo zaprojektowane wnętrze oraz ciemnozielony kolor karoserii. Na potrzeby klientów hotelu Phantomy otrzymały także specjalne oświetlenie wnętrza, a nawet klimatyzowane schowki na małe ręczniki do rąk. W każdym z egzemplarzy zaimplementowano aż 18 różnych odcieni skóry na dachu, drzwiach i obiciach siedzeń oraz użyto wysokiej jakości drewnianych wykończeń.

W autach zadbano również o odpowiedni nastrój i rozrywkę, za które odpowiedzialnych jest 15 głośników o łącznej mocy 420 Watt. Nie zapomniano również o multimedialnych odtwarzaczach i monitorach LCD.

Podczas budowy 14 hotelowych egzemplarzy, konstruktorzy i projektanci marki Rolls-Royce poświęcili indywidualnie każdemu z aut 350 godzin.

Czytaj także:

Rolls-Royce podbija Pakistan 2006-11-24

Segment aut premium zagrożony? 2006-10-06

Rolls-Royce pracuje nad nowym modelem 2006-09-29
Tematy w artykule: Rolls-Royce Rolls-Royce Phantom

Podobne wiadomości:

Rolls-Royce Cullinan - SUV z Goodwood

Rolls-Royce Cullinan - SUV z Goodwood

Samochody luksusowe 2016-12-02

Rolls-Royce przedstawia pojazd z XXII w

Rolls-Royce przedstawia pojazd z XXII w

Samochody luksusowe 2016-06-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!