mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Rekordowa sprzedaż Lamborghini

Rekordowa sprzedaż Lamborghini

Jeżeli wydawało Wam się, że supersamochody sprzedają się gorzej niż auta elektryczne czy hybrydy, to jesteście w wielkim błędzie. Lamborghini ogłosiło, że przez ostatni miesiąc i półrocze sprzedało najwięcej aut w swojej 53-letniej historii.

Rekordowa sprzedaż Lamborghini

Włoski producent z Sant Agata Bolognese poinformował, ze w samym czerwcu ustanowiono nowy rekord sprzedaży wynoszący 416 egzemplarzy. Niby niewiele, ale przez pierwsze półrocze 2016 roku wyprodukowano i sprzedano ponad 2 tys. egzemplarzy, a dokładnie 2013 sztuk. To niemal tyle, ile wynosiła całoroczna produkcja i sprzedaż w 2012 roku.

Dla porównania, w pierwszych sześciu miesiącach zeszłego roku Lamborghini sprzedało 1882 samochody, notując wtedy siedmioprocentowy wzrost. Sprzedaż aut rozłożyła się równomiernie pomiędzy trzy regiony: Amerykę, Azję Pacyficzną oraz EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka).

Lwią część tego wyniku udało się osiągnąć dzięki modelowi Huracan, który znalazł 1370 nabywców. Auto zaprezentowano zaledwie 24 miesiące temu, ale szybko stało się jednym z hitów sprzedażowych. Aventador uzupełnił słupki sprzedaży o kolejne 543 sztuki odnotowując wzrost o 127 procent na przestrzeni kilku lat.

Kolejnym modelem, który może znacząco ruszyć sprzedaż Lamborghini jest model Urus, który pojawi się na rynku w ciągu kilku następnych lat. Zainteresowanie crossoverem jest spore, teraz ruch po stronie producenta z Italii.

Rekordowa sprzedaż Lamborghini stawia markę z Sant Agata Bolognese gdzieś pomiędzy Ferrari, a Aston Martinem. Stajnia z Maranello sprzedała w pierwszym kwartale tego roku 1882 samochody, natomiast brytyjski producent sprzedał w zeszłym roku 3615 egzemplarzy. Lamborghini w tym roku może się zbliżyć do takich wartości utrzymując pozytywny trend. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że pozostałe marki oferują dużo szerszą gamę modelową w porównaniu z Lamborghini.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Lamborghini
Tematy w artykule: Lamborghini sprzedaz rekord sprzedazy

Podobne wiadomości:

Lamborghini Terzo Millennio – pokaz technologii

Lamborghini Terzo Millennio – pokaz...

Aktualności 2017-11-07

Lamborghini Urus oficjalnie - dane techniczne, osiągi, rozwiązania

Lamborghini Urus oficjalnie - dane...

Premiery 2017-12-05

Komentuj:

~Omatko 2016-07-15

Omatko co to jest Azja Pacyficzna? Co za brednie...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.