mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Rezvani Beast: Azerski supersamochód

Rezvani Beast: Azerski supersamochód

Samir Sadikhov to człowiek, który do tej pory zasłynął z dwóch konceptów: Astona Martin DBC oraz Ferrari Xerzi. Teraz postanowił stworzyć coś zupełnie nowego.

Rezvani Beast: Azerski supersamochód
Rezvani Motors to marka, którą powołał projektant pochodzący z Azerbejdżanu. Model Beast to na razie jedyne dzieło, będące jeszcze w fazie konceptu. Auto powstało na płycie podłogowej Ariela Atom, a jego opływowe nadwozie wykonano z włókna węglowego. Całość stoi na 19-calowych kołach.

Pod maską będą do wyboru dwie jednostki. Bazowy model będzie napędzany turbodoładowanym silnikiem o pojemności dwóch litrów. Jego maksymalna moc to 315 KM. Pozwoli ona na to by ważący zaledwie 666 kg samochód rozpędzał się do setki w 2,9 sekundy.

W mocniejszym wariancie pod maską pracować będzie silnik o pojemności 2,4 litra. Wspomagany przez sprężarkę mechaniczną rozwinie moc 500 KM. Będzie minimalnie szybszy od bazowej wersji. Sprint do setki zajmie mu jedynie 2,7 sekundy.

Pierwsze dwa egzemplarze obu wersji będą sprzedane w promocyjnej cenie. Wyniesie ona w przeliczeniu. Wyniesie ona około 310 tys. zł w przypadku bazowej wersji oraz 390 tys. zł przy wariancie mocniejszym. Później ceny wzrosną o 30-40 tys. zł.

Właściciele Ariela Atom będą mogli zamówić sobie pakiet Beast zmieniający całkowicie wygląd ich maszyny za dużo mniejsze pieniądze. Słabsza wersja będzie kosztować 150 tys. zł, a mocniejsza 215 tys. zł.

Podobne wiadomości:

70. urodziny marki Ferrari

70. urodziny marki Ferrari

Samochody luksusowe 2017-03-13

W 2017 roku mija 70 lat od momentu, kiedy Enzo Ferrari zbudował swój pierwszy drogowy samochód. 

Ferrari 812 Superfast - najmocniejsze i najszybsze w historii

Ferrari 812 Superfast - najmocniejsze i...

Samochody luksusowe 2017-02-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpieczna majówka - co sprawdzić przed wyjazdem?
Bezpieczna majówka - co sprawdzić przed wyjazdem?
Długi weekend majowy to czas na krótkie i długie podróże. Zanim wyjedziemy w trasę warto przypomnieć sobie kilka zasad bezpieczeństwa. Oto kilka rad przekazanych przez funkcjonariuszy Komendy Głównej Policji.