mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Rezvani Beast X Performance - wariat z kagańcem

Rezvani Beast X Performance - wariat z kagańcem

Kalifornijski producent podrasował wygląd swojego modelu Beast. Teraz przypomina on wersję limitowaną "X", ale ma nieco mniej mocy. Czy oznacza to, że Bestia nie jest taka straszna?

Rezvani Beast X Performance - wariat z kagańcem

O firmie Rezvani było głośno w 2014 roku kiedy to ta niewielka firma stworzona przez Ferrisa Rezvaniegi, zapalonego fana lotnictwa, zaprezentowała światu model Beast. Bestia to super lekki i superszybki samochód, wykorzystujący konstrukcję rurową z Ariela Atoma. Jednak w odróżnieniu od niego ma ciekawie stylizowaną karoserię z włókna węglowego. W zeszłym roku firma postawiła kolejny krok, przedstawiając model X, który otrzymał dwie turbosprężarki i został wzmocniony do 700 KM. Teraz inżynierowie firmy pomyśleli - dajmy klientom model wyglądający jak szalony "X", ale będący w rzeczywistości słabszą, 500-konną wersją.

Tak powstał Rezvani Beast X Performacne. Ma taki sam 2,4-litrowy silnik z turbodoładowaniem jak standardowa Bestia (przyspiesza do setki w 2,7 sekundy!), ale dzięki ospojlerowaniu z włókna węglowego przypomina limitowaną do 5 sztuk odmianę "X". Klient kupując ten pakiet otrzymuje większy spliter przedniego zderzaka, dyfuzor z tyłu oraz ogromne, podwójne skrzydło. Nie wiadomo ile będzie kosztował taki zestaw, ale producent zapowiedział, że klient będzie mógł dokupić cały pakiet lub każdy element osobno.Samochodów tej Kalifornijskiej firmy nie kupimy w Polsce, z pewnością do Europy także nie trafi wiele egzemplarzy. Ale co z tego. Wystarczy nam świadomość, że gdzieś na świecie produkuje się efektowne samochody o tak piorunujących osiągach. 

Tematy w artykule: Rezvani

Podobne wiadomości:

Rezvani Beast - potwór z Kalifornii

Rezvani Beast - potwór z Kalifornii

Samochody luksusowe 2015-04-01

Bestia od Rezvani Motors oficjalnie

Bestia od Rezvani Motors oficjalnie

Aktualności 2015-06-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wojskowy Volkswagen Crafter z polskiej fabryki
Wojskowy Volkswagen Crafter z polskiej fabryki
Przeznaczony dla wojska Volkswagen Crafter, wykonany w całości w Polsce, jest jedną z gwiazd Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach. Oprócz niego na stoisku Volkswagena wystawione są dwa modele Amarok.