mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Rolls-Royce: Czy w 2017 padnie brytyjski bastion?

Rolls-Royce: Czy w 2017 padnie brytyjski bastion?

W motoryzacji nie możesz stać i patrzeć na to co się wydarzy bezczynnie niczym polski piłkarz, czekający na podanie. Świat czterech kółek pędzi nieustannie do przodu i albo nadążasz, albo wypadasz z gry. Zanosi się na to, że w Rolls-Royce pogodzili się z tym faktem.

Rolls-Royce: Czy w 2017 padnie brytyjski bastion?
Serwis Autocar rozmawiał z szefem projektantów RR, Gilesem Tylorem. Ten zdradził, że jego marka pracuje nad szkicami koncepcyjnego modelu i przygląda się rentowności projektu. Brytyjska firma nie zaakceptuje napewno tego, że "SUV może osłabić markę Rolls-Royce".

"Jestem zainteresowany funkcją i funkcjonalnością. Kieruje się ku stworzeniu odpowiednio funkcjonalnego auta - shooting brake, nie crossover ze spadzistą linią dachu. Właściwy SUV", powiedział szef projektantów Rolls-Royce'a. Plotki mówią, że auto ma przypominać dużo większą wersję Mercedesa GLK.

Cena samochodu mogłaby zaczynać się od 200 tys. funtów brytyjskich. SUV Rolls-Royce'a dołączyłby do gamy modelowej Ghosta, na którym zostałby zbudowany. To nowość, gdyż do tej pory była mowa o zbudowaniu SUVa na bazie Phantoma. Ruch z Ghostem byłby jednak bardziej trafiony. Phantom pozostał by nadal bardzo ekskluzywnym modelem. Jego nowa generacja szykowana jest na rok 2018.

Brytyjska marka nie pokaże SUVa wcześniej niż w 2017 roku. Na dzień dzisiejszy RR nie potrzebuje takiego samochodu, ale jeśli SUV Bentleya, który na rynek trafi w 2016 roku okaże się strzałem w dziesiątkę, to konkurent z Goodwood czy chce, czy nie będzie musiał dać światu SUVa. To problematyczny model dla marki, gdyż takie auto może nie wpisać się w ideę i DNA tworzonych jak dotąd samochodów.

Podobne wiadomości:

Jaguar C-X17: Tego jeszcze nie było

auto motor i sport 0000-00-00

Jaguar ma SUV-a? Ma mieć, w 2016 roku. My już dzisiaj jeździmy prototypowym C-X17. To pierwsze auto brytyjskiej marki, w którym siedzi się na tyle wysoko, by obserwować świat ponad przydrożnym żywopłotem.

Rolls-Royce Phantom Zenith Collection - na pożegnanie

Rolls-Royce Phantom Zenith Collection - na...

Samochody luksusowe 2016-05-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.