mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Rolls-Royce Hyperion by Pininfarina

Rolls-Royce Hyperion by Pininfarina

Włoskie studio stylistyczne Pininfarina znane jest z projektowania i tworzenia niezwykle ciekawych modeli. Tym razem na swój warsztat wzięli Rolls-Royce'a, w wyniku czego powstał model Hyperion.

Rolls-Royce Hyperion by Pininfarina

Model ten powstał na specjalne zamówienie amerykańskiego kolekcjonera Rolanda Halla (będzie tylko jedna taka sztuka), który włoskim projektantom w tym celu przekazał swojego Dropheada Coupe. Przy tej okazji miał właściwie tylko jeden warunek, by nowo powstałe auto nawiązywało do modeli z lat trzydziestych ubiegłego wieku.

I rzeczywiście, patrząc na odmienionego Rollsa trudno uwierzyć, że nie mamy tu do czynienia z autem sprzed kilkudziesięciu lat. Przede wszystkim wydłużono znacznie przednią maskę, kosztem usuniętej całkowicie tylnej kanapy oraz przesuniętych do tyłu o 400 mm przednich foteli. Miękki składany dach chowa się tuż za siedzeniami pod drewnianą pokrywą. Tuż przed przednią szybą pojawiły się dwie komory na drobne przedmioty bądź np. sprzęt sportowy.

Przy tworzeniu nadwozia wykorzystano najlepsze materiały, jakie można znaleźć np. w najbardziej luksusowych jachtach, w tym m.in. włókna węglowe.

Choć z zewnątrz auto zmieniło się niemal nie do poznania, to wewnątrz nie poczyniono praktycznie żadnych większych przeróbek. Pojawił się jeden ważny detal, mianowicie specjalnie zaprojektowany dla tego samochodu... zegarek szwajcarskiej firmy Girard-Perregaux. Normalnie jest on wmontowany w deskę rozdzielczą, jednak można go łatwo z niej zdjąć, przyczepić do bransoletki i założyć na rękę..

Nie zmieniono także nic, jeśli chodzi o napęd. Hyperion wyposażony jest więc, tak samo jak Drophead Coupe, w potężny silnik V12 o pojemności 6,75 l, który rozwija moc 453 koni mechanicznych.

Tematy w artykule: Rolls-Royce Pininfarina

Podobne wiadomości:

Rolls-Royce przedstawia pojazd z XXII w

Rolls-Royce przedstawia pojazd z XXII w

Samochody luksusowe 2016-06-17

Rolls-Royce Phantom Zenith Collection - na pożegnanie

Rolls-Royce Phantom Zenith Collection - na...

Samochody luksusowe 2016-05-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.