mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Rolls-Royce: Luksusowa cabrio-ewolucja

Rolls-Royce: Luksusowa cabrio-ewolucja

BMW zaprezentowało pierwszego, dwudrzwiowego kabrioleta Rolls-Royce w 2004 roku na genewskich targach samochodowych. Był to model 100EX. Teraz bawarski koncern przygotowuje reprodukcję tego mega-luksusowego modelu.

Rolls-Royce: Luksusowa cabrio-ewolucja

Dziennikarzowi branżowego serwisu „Motor Trend” udało się zrobić szpiegowskie zdjęcia nowemu cabrio podczas przejażdżki Rolls-Royce’a po pagórkowatych terenach Bawarii. Wkrótce auto ma zostać przetransportowane do Skandynawii gdzie odbędzie pierwsze testy w zimowych warunkach.

Prawdopodobnie następca modelu 100EX będzie zapowiadanym już od jakiegoś czasu modelem „RR”, który będzie obok Phantoma produkowany w brytyjskiej fabryce Goodwood. Na pierwszy rzut oka nowe cabrio niewiele się różni od poprzednika. Jedynym elementem, który się wyróżnia to tył samochodu.

Jak przystało na auto 21-ego wieku, Rolls-Royce Cabriolet otrzyma aluminiową karoserię na której zamontowany zostanie 6,7 l silnik V12 o mocy 453 KM, ten sam w jaki teraz wyposażone są modele Phantom. Jednostka pozwala rozpędzić luksusową gablotę od 0 do 100 km/h w niecałe 6 sekund, a prędkość maksymalna oscyluje w granicach 250 km/h. Jak na popularnie nazywanego „Rollsa” przystało w aucie na pewno nie zabraknie „podstawowego” wyposażania, czyli: wykonanych z niebywałą precyzją detali, aluminiowych wstawek, różnych odmian drzewa machoniowego i miękkiej w dotyku, skórzanej tapicerki.

Być może samochód zostanie zaprezentowany szerszej publiczności już na styczniowych targach w Detroit i wejdzie do sprzedaży wcześniej niż w zapowiadanym 2007 roku. Z pewnością będzie to kolejny „wyrafinowany hit” Rolls-Royce’a, który cenowo i jakościowo porównywalny będzie z modelem Phantom, aktualnie w podstawowej wersji dostępnym za 328 750 dolarów.

Czytaj także:

Phantom nr 2000 2005-12-12

Rolls-Royce na IAA 2005-08-31


Podobne wiadomości:

Phantom nr 2000

Phantom nr 2000

Samochody luksusowe 2005-12-12

Komentuj:

~kolwaql 2006-05-27

nuda duze cycki pameli tylko wozic

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!